Spanja nga 0-2 në 2-2 ndaj Anglisë (Video)

Kombëtarja e Anglisë e ka pritur në një ndeshje luksi Kombëtaren e Spanjës në stadiumin historik Wembley Stadium.

Periskopi.com Sporti

Gjithëqka filloi mirë për ‘tre luanët’ të cilët kaluan në epërsi në minutën e 9’ përmes një penaltie të realizuar nga Adam Lallana.

Anglia në minutën e 25’ mbeti pa golashënuesin e tyre deri në ata moment pasi që Lallana u lëndua dhe u zëvendësua nga lojtari i Arsenalit, Theo Walcott.

Edhe në pjesën e dytë ishte po i njëjti skenar, ku anglezët dominuan lojën ku arritën të shënojnë në minutën e 48’ kësaj radhe përmes Jamie Vardy, pas një super kundërsulmi.

Spanja filloi të shfaqet e rrezikshme në dhjetë minutat e fundit të takimit ku golin e parë e shënuan përmes Iago Aspas, ndërsa për golin e barazimit u përkujdes mesfushori i Real Madridit, Isco Alcaron ku praoni një harkim nga Carvajal dhe arriti të mposhtë portierin e Anglisë për rezultatin përfundimtar 2-2. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=IgMP6o7Lfwc

Barazon Spanja në minutën e fundit ndaj Anglisë (Video)

Spanja ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka bërë përmes super yllit të Real Madridit, Isco Alcaron në minutën e 95’. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=vzcpl2TqkzE

Ish lojtari i Liverpool i shënon Anglisë (Video)

Spanja ka ngushtuar rezultatin në minutat e fundit të ndeshjes.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi ish lojtari i Liverpoolit, anëtari i Celta Vigos, Iago Aapas. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=cQUiQC5Qhlg

Jamie Vardy shënon për 2-0 (Video)

Anglia shënon edhe golin e dyt për rezultatin 2 me 0 ndaj Spanjës.

Periskopi.com Sporti

Këtë herë realizuan përmes sulmuesit Jamie Vardy në minutën e 48’, pas një kundër sulmi të ‘tre luanëve’. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=uADxyQlzReU

Anglia kalon në epërsi ndaj Spanjës (Video)

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Spanjës.

Periskopi.com Sporti

Golin e realizoi mesfushori anglez, Adam Llallana nga pika e bardhë në minutën e 9’ të ndeshjes. /Periskopi.com/