Kroacia shkatërron Irlanden Veriore (Video)

Kroacia ka arritur ta mposhtë me rezultat të thellë prej 0-3 në udhëtim Kombëtaren e Irlandës Veriore në një ndeshje miqësore.

Periskopi.com Sporti

Golat e parë u shënuan nga Mandzukic dhe më pas nga Duje Cop, por në sy ra më shumë goli i tretë i përfaqësueses ”Hrvatska” pasi që Andrej Kramaric shënoi një super gol për ta vulosur fitoren, përcjell Sportali.Net

Për më shumë, golin fenomenal të Kramaric mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

https://www.youtube.com/watch?v=yho4Dq1y46w