Italia dhe Gjermania ndahen në paqe

Italia dhe Gjermania janë ndarë në paqe në takimin miqësor.

Periskopi.com Sporti

Të dy kombëtaret zhvilluan një ndeshje të mirë, por që asnjëra nuk arritën të gjejnë rrjeten e golit.

Në ndeshjen që u konsiderua si miqësore luksi të dy skuadrat provuan elemente të reja që në të ardhmen do të bartin fanellën e të dy kombëtareve të mëdha.

Italianët provuan të parët me Belottin, ndërsa gjermanët u kundërpërgjigjen me Goretzkan.

Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0. /Periskopi.com/

 

Formacionet zyrtare: Itali-Gjermani

Italia dhe Gjermania do të përballen në derbin klasik evropian.

Periskopi.com Sporti

Formacionet zyrtare janë këto:

Itali: Buffon; Rugani, Bonucci, Romagnoli; Zappacosta, De Rossi, Parolo, Darmian; Eder, Belotti, Immobile

Gjermani: Leno – Mustafi, Hoeedes, Hummels, Gerhardt, Goretzka, Muller, Rudy, Weigl, Kimmich, Gündogan