Kolo Toure: Yaya duhet të largohet nga Manchester City

Mbrojtësi i Celtic, Kolo Toure ka folur për gjendjen e valluat të tij Yaya Toure tek Manchester City.

Periskopi.com Sporti

Ish mbrojtësi i Arsenalit, Manchester City dhe Liverpool i ka sugjeruar që vëllaut të tij se  duhet të transferohet në kampionatin francez, për shembull te Marsille.

”Yaya nuk po kalon një periudhë të mirë te City, për këtë arsye e këshillojë të largohet nga aty. Ekip i përshtatshëm për të ? Besojë që në Marseille do të ishte shumë i nevojshëm për klubin.” -tha Kolo Toure. /Periskopi.com/