Guardiola gjen zëvendësuesin e Gundogan, ‘peshkon’ në La Liga

Trajner i Manchester City, Pep Guardiola është duke synuar të transferojë mesfushorin e Atletico Madrid, Koke.

Periskopi.com Sporti

Josep Guardiola erdhi me bujë të madhe në futbollin anglez, ku startoi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke fituar pesë ndeshje radhazi por kohëve të fundit ka harruar të përsëris këtë shifër.

guardiola
Josep Guardiola, Manchester City

 

Ish trajneri i Barcelonës dhe Bayern Munchen është kritikuar shumë nga kritikët e futbollit anglez për stilin e lojës së tij, që po tenton të fusë te Manchester City.

Tashmë Pep është goditur edhe me humbjen e mesfushorit gjerman, Ilkay Gundogan i cili u lëndua në ndeshjen e fundit dhe nuk do të paraqitet deri në sezonin tjetër për ‘qytetarët’.

gundogan
Ilkay Gundogan nuk do të paraqitet deri në sezonin e ardhshëm

 

Mediat britanike kanë shkruar se Pep ka bërë gati një ofertë të çmendur prej 70 milionë euro për transferimin e Kokes në ‘Etihad Stadium’.

koke-atletico-madrid
Koke, Atletico Madrid

 

Koke është duke u kërkuar edhe nga Manchester United që disa vite dhe do të jetë një garë e madhe që do të zhvillohet nga skuadrat rivale.

Kujtojmë që Koke është rritur në Atletico dhe se 24-vjeçari ka kontratë me ‘Los Colchoneros’ deri në vitin 2019.

Koke e quajti homoseksual Ronaldon, ja si u përgjigj portugezi (Video)

Në fundjavë, Real Madridi mposhti Atletico Madridin me rezultat 3:0.

Periskopi.com Sporti

Në këtë sfidë, portugezi shënoi tre golat.

Mirëpo, ai kishte probleme edhe me mesfushorin e skuadrës së Atleticos, Koke, i cili e quajti Ronaldon homoseksual.

Por, cila ishte përgjigjja e 31-vjeçarit të Real Madridit?

Këtë e ka zbuluar radiostacioni spanjoll “Cope”, që ka bërë të ditur bisedën në dhomën e zhveshjes së “Los Blancos”, pas përfundimit të ndeshjes.

Ronaldo: Koke më quajti mua homoseksual.
Bashkëlojtari: Çfarë?
Ronaldo: Ju jeni homoseksual më tha. I thash: “Nëse do të takohemi në Madrid, ju do të shihni çfarë do t’ju bëj”.
Bashkëlojtari: Çfarë do t’i bëni?
Ronaldo: Asgjë, çfarë duhet t’i bëj?
Një bashkëlojtar që u inkuadrua me vonesë: Çfarë ndodhi?
Ronaldo: Koke më quajti homoseksual. I thash: “Po, një homoseksual, por një njeri shumë i pasur, idiot”.

https://www.youtube.com/watch?v=FpBOKwNLKlw

/Periskopi.com