Skenderbeu vendos për trajner kosovar

Skenderbeu e dëshiron Veton Çitaku, si tranjer të ri për vazhdimin e kampionatit.

Periskopi.com Sporti

Drejtuesit e klubit të Skënderbeut janë duke menduar të shkarkojnë trajnerin e tyre aktual, Agostineli dhe si zëvendësues të tij janë duke e konsideruar trajnerin aktual të Trepça 89, Veton Çitaku

Sipas “Sport Ekspres”, një trajner kroat dhe një grek janë në garë për postin, por Çitaku është një opsion mjaft i mirë pasi të dy klubet kanë marrëdhënie shumë të mira dhe nuk do të kishte pengesa nëse do të vendosej për emërimin e tij.

Ngjarjet e ‘Elbasan Arena’ deportojnë edhe tek mediat angleze (FOTO)

Ngjarjet e dhunshme në "Elbasan Arena" gjatë ndeshjes Partizani-Skënderbeu, kanë tërhequr vëmendjen edhe të vëmendjen e mediumeve nga Ishulli, raporton panorama.

Periskopi.com Sporti

Si pasojë e përleshjeve kishte pësuar lëndime një tifoze e “Të Kuqve” e quajtur Trevisa Tufa.

Daily Star ka shkruar një artikull me titullin “Pamje shokuese, vajza e re lëndohet gjatë përjelshjeve të dhunshme të fansave të futbollit”, duke përshkruar komplet rrjedhojën e ngjarjes të cilës i’a kanë bashkangjitur edhe një video nga momenti i plasjes së dhunës, shkruan panorma. /Periskopi.com

partizani

mail