Strootman: Roma në garë për të gjithë trofet

Mesfushori holandez, Kevin Strootman, ka deklaruar se Roma do të jetë në garë për tripletë.

Periskopi.com Sporti

Strootman në dy sezonet e fundit ishte i lënduar, pothuajse ishte inekzistent në ndeshjet e skuadrës romake.

“Scudetto apo Europa League? Nuk ka nevojë të zgjedh, sepse duam t’i fitojmë të dyja garat. Po ashtu, edhe Kupën e Italisë. Natyrisht, nuk do të jetë lehtë”.

“Në Europa League duhet të luajmë kundër ekipeve që do t’i zënë vendet e treta në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Duhet të luajmë ndaj ekipeve të forta, por qëllimi ynë është që të shkojmë sa më larg duke i marrë ndeshjet një nga një”.

“Juventusi? Nuk jam i interesuar që të flas për Juventusin. Është ekip i shkëlqyer që i ka fituar pesë Scudetto radhazi, por Roma dhe unë duam të flasim për veten”, ka theksuar Strootman. /Periskopi.com/