Rekord në NBA, basketbollisti shënon 34 pikë në një çerek

Në ndeshjen ndërmjet Cleveland Cavaliers dhe Portland Trail Blazers u shënua një rekord i ri në basketbollin e NBA.

Periskopi.com Sporti

Basketbollisti i vendësve, Kevin Love theu një rekord.

28-vjeçari shënoi plot 34 pikë në çerek e parë.

Takimi në fjalë u mbyll me rezultat 137:125 në të mirë të Cleveland. /Periskopi.com