Barazohet rekordi i Michael Jordan

Kevin Durant barazoi rekordin e basketbollistit më të mirë të të gjitha kohërave Michael Jordan.

Periskopi.com Sporti

Durant ka shënuar në 72 ndeshje radhazi së paku 20 pikë dhe kështu barazoi rekordin e Jordanit, derisa kjo seri e shënimeve u bë seria e katërt më e gjatë në histori të NBA-së.

Rekordin është duke e mbajtur legjenda Willt Chamberlain, i cili në vitet 1961-1963, përkatësisht në 126 ndeshje radhazi kishte shënuar së paku 20 pikë.

Kevin Durant afër rekordit të Jordan

Super basketbollisti amerikan, Kevin Durant, nuk e pengon as ndërrimi i skuadrës për të japur më të mirën nga vetëvetja.

Periskopi.com Sporti

Durant këtë verë u transferua nga Oklahoma në Golden State Warriors.

Ai është afër rekordit të lëgjendës Miachel Jordan, pasi në tre ndeshjet e fundit ka shënuar mbi 20 pikë dhe ka rritur numerin e ndeshjeve rradhazi duke e realizuar këtë shifër, gjatë sezonit të kaluar me Oklahoma ai e bëri këtë për 64 ndeshje dhe tani është në 67.

Jordan e mban këtë rekord ku për 72 ndeshje radhazi kishte shënuar mbi 20 pikë. /Periskopi.com