Behgjet Pacolli

Partia e kërpudhave afër zgjedhjeve ia mësynë edhe Drenasit (Video)

Krajkova e Komunës së Drenasit, shumë shpejt do të bëhet me fabrikë.

Periskopi.com Lajme

Kjo pasi Kryetari  i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, së bashku me kandidatin e kësaj partie për kryetar të Drenasit Elmi Thaqin, kanë vendosur gurthemelin e fabrikës për prodhimin e kërpudhave në fshatin Krajkovë.

Pacolli, i cili ka investuar në ndërtimin e tyre, ka thënë se fabrika për përpunimin e kërpudhave si dhe pika për grumbullimin dhe paketimin e frutave të malit, do të funksionalizohen brenda gjashtë muajsh, ndërsa në to do të punësohen rreth 320 qytetarë.