KB Trepça shkatërron skuadrën maqedonase Feni në Ligën Ballkanike

Trepça ka shënuar fitore në kuadër të Ligës Ballkanike.

Periskopi.com Sporti

Mitrovicasit kanë triumfuar kundër skuadrës maqedonase Feni me rezultat 70:45, përcjell Telegrafi.

Torcidat gjatë gjithë ndeshjes treguan lojë të shkëlqyer në fazën sulmuese dhe mbrojtje të çeliktë të mbrojtjes, transmeton Telegrafi.

Trepça në dhjetëminutëshin e parë krijoi epërsi prej nëntë pikëve duke përfunduar këtë çerek me 19:10.

Edhe në vazhdim vendasit treguan lojë më të bukur duke ngritur epërsinë në 16 pikë, përkatësisht 36:20.

Edhe në dhjetëminutëshin e tretë mitrovicasit triumfuan. Kësaj radhe Trepça triumfoi 14:7.

Në çerekun e fundit mitrovicasit e menaxhuan rezultatin dhe kështu triumfuan me rezultat 70:45.

Pas kësaj, Trepça ka dhjetë pikë dhe zë vendin e katërt ndërsa Feni mbetet në pozitën e parë të renditjes tabelore.

KB Trepça turprohet nga Karpos Sokoli

Karpos Sokoli e ka mposhtur me rezultat të thellë 85-69 ekipin e Trepçës në duelin e zhvilluar në palestrën Boris Trajkovski në Maqedoni.

Periskopi.com Sporti

Dueli i cili ishte i vlefshëm për Ligën e Ballkanike, ishte një prej atyre dueleve vendimtare, por që Trepça nuk e fitoi.

Periudha më e dobët ishte ajo e treta, ku vendasit e çuan epërsinë në 17 pikë, pas një periudhë të mirë të dytë të Trepçës.

Periudha e fundit ishte vetëm formalitet, pasi humbja vetëm se ishte e vulosur.

Më i miri në këtë takim ishte Wise me 23 pikë e shtatë kërcime, kurse ai u pasua nga Ljujic me 14 pikë e tetë kërcime dhe Samir Zekiqi me 12 pikë.

Veseli: Sportisët janë amabasadorët më të mirë të shtetit

Kryekuvendari i Kosovës, Kadri Veseli, i është gëzuar fitores së Trepçës në kuadër të Ligës Ballkanike dhe njëherësh e ka uruar Prishtinën dhe Pejën për paraqitje të dinjitetshme në FIBA Europe Cup.

Periskopi.com Sporti

Në atmosferën e nxehtë të krijuar nga tifozët Torcida në Mitrovicë, basketbollistët e Trepçës dhuruan një spektakël me fitoren e dytë të tyre në Ligën Ballkanike, duke i shkaktuar liderit të grupit, klubit Sutjeska nga Mali i Zi, humbjen e parë pas tri fitoreve rresht”.

“Edhe Prishtina e Plisat dhe Peja e Shqiponjat kishin paraqitje dinjitoze”.

“Sportistët po vazhdojnë të jenë ambasadorë të shkëlqyeshëm të shtetit tonë!”, ka shkruar Veseli. /Periskopi.com/

Trepça fiton në Ligën Ballkanike

KB Trepça ka shënuar fitore të vështirë në Ligën Ballkenike, duke mposhtur Sutjeskan 75:73

Periskopi.com Sporti

Skuadra kosovare, KB Trepça ka shënuar edhe fitoren e dytë në Ligën Ballkanike, kësaj radhe ndaj Sutjeska me rezultat 75:73.

Vendësit kanë qenë më të mirë nga fillimi, por fitoren e rrezikuan vetëm në çerekun e fundit, të cilin e humbën 17:21.

KB Bashkimi nuk njeh kundërshtarë, mposht edhe Trepçën

KB Bashkimi e ka mposhtur Trepçën për të marrë pozitën e liderit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Periskopi.com Sporti

‘Arpagjikët’ kanë fituar takmin me rezultat 63:51 në Sezai Surroi. Vlen të theksohet se Bashkimi ishte përforcuar me dy lojtarë para derbit me Trepçën.

Pas kësaj fitore ata janë ngjitur në pozitën e parë në tabelë, pas kësaj ndeshje ata do të përballen me Rahovecin. /Periskopi.com

KB Trepça arrin të përmbys rezultatin në Ligën Ballkanike

Klubi basketbollist, Trepça ka arritur të përmbys rezultatin në minutat e fundit të takimit ndaj, Korposh Sokolit.

Periskopi.com Sporti

Mitrovicasit fituan në “Minatori” me rezultat 82:80.

Klubi nga Mitrovica ishte në disavantazh prej shtatë pikësh kur kishin mbetur më pak se tre minuta lojë deri në fund, por vendasit arritën që të përmbysnin gjithçka për fitoren e parë.

Trepça tani ka tri pikë pas dy takimeve në grupin B. /Periskopi.com