Zyrtare: Gerti Shima kthehet te Tirana

Basketbollisti shqiptar, Gerti Shima, ka përfunduar karrierën e tij në ligën e basketbollit kosovar.

Periskopi.com Sporti

Tirana pas rikthimit të lojtarit Endrit Hysenagolli nga Bashkimi e ka kthyer edhe Gerti Shiman.

Gerti Shima tash e disa vite ishte pjesë e klubeve kosovare ‘Peja’ dhe ‘Prishtina’ së fundmi. Alo qendra shqiptare këtë sezon nuk kishte hapsirën e duhur tek ‘bardhëkaltërtit’. /Periskopi.com