Shpërthim dhe kaos në rrugët e Londrës (Foto&Video)

Një shpërthim gazi ka ndodhur në kryeqytetin britanik Londër, në zonën e quajtur Soho.

Periskopi.com Lajme

Rrugët ishin të mbushur me njerëz që po shijon të premten kur ka ndodhur shpërthimi. Njerëzit në ndërtesa dhe rrugët në zonë janë evakuuar, raportojnë mediat lokale.

Njerëzit, në panik, kan raportuar për ngjarjen në rrjetet sociale.

O Zot, sapo ndodhi një shpërthim gazi”, shkruan dikush në Twitter.

Në rrugët “Archer” dhe “Rupert” ka një prani të madhe të forcave të policisë dhe atyre zjarrfikëse.

 

 

Tuna tregon se çka po e shqetëson

Periskopi.com Video