Kanye West del nga spitali – Trajtimet psikologjike vazhdojnë

Periskopi.com Showbiz

Reperi i njohur Kanye West, ka lënë qendrën e trajtimit mjekësor dhe tani është rikthyer në shtëpi.

Kjo po ndodh pas më shumë se një javë shtrirje në spital, duke bërë që të qëndrojë dhe larg familjes së tij, njofton Klan Kosova.

Kanye 39 vjeçar, u largua nga spitali nën shoqërinë e gruas së tij Kim Kardashian si dhe mjekut të tij personal Dr. Michael Farzam.

Por ndonëse është liruar nga spitali, Kanye do vazhdojë të trajtohet për gjendjen e tij psikologjike.

Raportohet se rreziku për shëndet të Kanye West, ende nuk ka kaluar, njofton Klan Kosova

3ae8546b00000578-3988238-image-a-5_1480557739891

Kanye West diagnostifikohet me probleme psikike

Reperi i famshëm Kanye West raportohet se nuk është aspak në gjendje të mirë shëndetsore.

Periskopi.com Showbiz

Ai po vazhdon të mbahet në spitalin e Los Angeles, gjersa raportohet se mjekët kanë dianositifikuar se reperi po vuan nga depresioni dhe është paranojak, çka tregon për një gjendje aspak të mirë psikike të tij.

Pasi ka kaluar disa javë në spitale, ai ende nuk po gjen shërim. Burime kinse të afërta me reperin 39 vjeçar kanë thënë për TMZ, se: “Kanyet do t’i duhet të përballet me këtë sëmundje edhe për një kohë të gjatë”.

Analiza: Kanye West po vuan nga depresioni dhe është paranojak.

Kjo ngjarje kishte filluar këtë të hënë me shfaqjen e simptomave të para, teksa më pas reperi është shoqëruar menjëherë për në “UCLA Medical Center”, ku më past stafi mjekësor i kanë dalë menjëherë në ndihmë.

Megjithatë Kim dhe familja e saj shpresojnë se Kanye do të lirohet nga spitali të hënën e ardhshme, nën kujdesin intensiv të mjekëve të cilët mendohet ta shoqërojnë atë edhe gjatë ditëve të tjera të javës në shtëpi, pavarësisht se ata nuk jetojnë më bashkë. /Telegrafi/

Dua Lipa​ refuzon të ketë bashkëpunim me Kanye West​

Periskopi.com Video