Trajneri i Spanjës me fjalë të mëdha për Shqipërinë

Trajneri i Spanjës, Julen Lupetegui ka folur pas fitores prej 0:2 ndaj Shqipërisë.

Periskopi.com Sporti

Spanja mposhti Shqipërinë në Shkodër në ndeshjen e radhës kualifikuese për Botërorin 2018.

I pari i pankinës së ‘furisë së kuqe’ thotë se Shqipëria ka një skuadër shumë të mirë dhe ishte e vështirë që të mposhtej.

“Shqipëria është një ekip shumë i mirë dhe ka arritur ta vendos Spanjën në vështirësi jo vetëm ekipin e tij por edhe Portugalinë dhe Francën. Shqipëria ka një skuadër të fortë dhe është shumë e vështirë për ta mposhtur”, tha Lopetegui pas ndeshjes. /Periskopi.com