Barca mendon për yllin e Juventusit

Barcelona është duke shqyrtuar mundësinë e transferimit të Juan Cuadrados.

Periskopi.com Sporti

Kolumbiani është pjesë e Juventusit në formë huazimi, pasi Chelsea nuk ishte i vendosur ta mbante atë në skuadër.

Ndërsa, drejtuesit e klubit nga Camp Nou e shohin atë si zëvendësimin e duhur për Dani Alves, i cili u largua në verën e kaluar. /Periskopi.com

Cuadrado dhe Witsel afër Juventusit

Periskopi.com Sporti

Juventus mund të jetë në gjendje për të mbyllur për Axel Witsel të dy Zenit St Petersburg dhe Chelsea Juan Cuadrado.

Me afatit kalimtar më pak se 48 orë larg, bardhezinjtë do të duhet të ngutemi në qoftë se ata janë për të përfunduar projektin e përforcuar mesfushën e tyre.

burime të shumta raportojnë se negociatat për të dy Cuadrado dhe Witsel janë në vazhdim e sipër dhe shumë afër një përfundim. /Periskopi.com

Interi e do edhe Cuadradon

Periskopi.com Sporti

Interi është gati të rivalizojë Juventusin në garën për të transferuar mesfushorin e Chelseat, Juan Cuadrado, shkruan Daily Express.

Zikaltërit dëshirojnë të jenë konkurrentë të denjë për titullin e Serie A në këtë sezon dhe transferimi i kolumbianit do të përforconte jashtëzakonisht skuadrën e trajnerit Frank de Boer.

Poashtu, transferimi i Gabriel Barbosa dhe Joao Mario pritet të sjellë freski të madhe në lojën e Interit. /Periskopi.com

Cuadrado sërish te Juve

Periskopi.com Sporti

Anësori i Chelseat, Juan Cuadrado është i vendosur për t’u kthyer sërish te Juventus në formë huazimi.

Kolumbiani ishte i huazuar në sezonin e fundit te bardhezinjtë, ndërsa një gjë e tillë pritet të ndodhë edhe në këtë sezon.

Edhe pse trajneri i Chelseat, Antonio Conte kishte shpresuar ta përfshinte në skuadër futbollistin në fjalë, është ky i fundit ai i cili dëshiron rikthimin në Itali. /Periskopi.com