Futbollisti i Bayern Munich drejt gjigandit anglez?

Futbollisti i kombëtares spanjolle, Juan Bernat është i dëshiruar nga Pep Guardiola.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester City mendohet se do të ofrojë rreth 20 milionë euro për mbrojtësin e Bayern Munich.

23-vjeçari është i njohur për ish trajnerin e Bayernit i cili e transferojë nga Valencia në vitin 2014.

Guaridola ka bërë një listë të lojtarëve që do t’i transferojë në janar dhe verën e ardhshme, në të cilën është spanjolli dhe bashkëlojtari i tij në Bayern, David Alaba.

Një burim brenda Etihad Stadium ka treguar se Gael Clichy dhe Alexander Kolarov janë jashtë kontratës verën e ardhshme.

Pep është duke e shikuar të ardhmen e klubit dhe mbrojtësi spanjoll  i përshtatet metodav dhe sistemit që e përdorë, ai i përshtatet profilit dhe është në moshë të re, dhe tjetër spanjoll. /Periskopi.com