Zyrtare: Mirret vendimi për Mourinhon

Federata e Futbollit të Anglisë ka marrë vendimin përfundimtar për Josen Mourinhon.

Periskopi.com Sporti

Tekniku portugez u përfshi në një incidentë me gjyqtarët e ndeshjes në ndeshjen kundër Burnleyt dhe për këtë është suspenduar.

Trajneri i Manchester United kështu do t’i mungojë skuadrës së tij për një ndeshje. /Periskopi.com

Mourinho tregon arsyejen për rikthimin e Schweinsteiger

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka vendosur që ta rikthejë Bastian Schweinsteiger në skuadrën e tij.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori gjerman ka filluar stërvitjet me ekipin, ndërsa Mourinho thotë se gjermani është opsion për mesfushën e tij.

”Schweinsteiger është rikthyer. Ne e kemi bërë këtë vendim të enjten e kaluar dhe e kemi informuar atë të premten e kaluar që ai të mund t’i fillojë stërivtjet të hënën”.

”Ne do të jemi më të përgaditur dhe me më shumë kondicion nëse vendimi i tij për të ardhmen është që të largohet nga klubi”.

”Në qoftë se kemi probleme në mesfushë, Schweini është opsion për ne. Ky vshtë një vendim që mund të jetë pozitiv për skuadrën”, u shpreh Mourinho. /Periskopi.com

Çka i tha Mourinho, pas takimit Antonio Contes?

Është zbuluar se çfarë i ka thënë Jose Mourinho në vesh pas përfundimit të takimit trajnerit të Chelseat, Antonio Conte.

Periskopi.com Sporti

Ekipi i Jose Mourinho është turpëruar nga ish skuadra e tij, Chelsea, me rezultat të pastër 4-0. Pas që përfundoi ndeshja në përshendtjen e zakonshme të trajnerëve pas takimit, strategu portugez duket se nuk i kanë pëlqyer lëvizjet dhe mënyra e festimit të italianit gjatë ndeshjes.

“Bëje atë kur rezultati është 1:0, jo 4:0. Është një poshtërim”, sipas Sky Sport.

Tekniku italian në minutat e fundit të takimit i kërkonte tifozëve vazhdimisht të ishin të zhurmshëm dhe të jepnin përkrahje maksimale, por kjo nuk i ka pëlqyer Mourinhos. /Periskopi.com