Liverpool kërkon yllin e Bayer Leverkusenit

Liverpool dëshiron të përforcohet me mbrojtësin e Bayer Leverkusenit, Jonathan Tah.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi gjerman konsiderohet si kapiteni i ardhshëm i ‘farmacistëve’ dhe vështirë se do të lejojnë largimin e tij.

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, e dëshiron transferin e tij në janar dhe t’i bëjë konkurencë dyshes standarde Joel Matipit dhe Dejan Lovren.

Mbrojtësi i talentuar gjerman pritet të gjetë zgjidhja e problemit të 14 golave të pësuar në 11 të tilla në Premier League. /Periskopi.com

bayer04leverkusenvfcbarcelonauefachampionsivfxi_k9kbcl
Jonathan Tah, Bayer Leverkusen