Ylli i Interit: Do të bëjmë gjithçka për ta mposhtur Milanin

Ylli i Interit, Joao Mario ka folur për derbin ndaj Milanit, nga i cili na ndajnë pak ditë.

Periskopi.com Sporti

Portugezi shpreson se kjo përballje do të jetë emocionuese për të.

Ai ndihet i sigurtë se skuadra e tij do të bëjë gjithçka për të mposhtur Milanin.

“Derbit janë gjithmonë ndeshje speciale. Shpresoj që derbi im i parë të jetë emocionues”, deklaroi Mario.

“Jam i sigurt se skuadra do të bëjë gjithçka për të fituar ndeshjen”, shtoi ai.

Aktualisht, Interi renditet në pozitën e nëntë në tabelën e Serie A me 17 pikë, ndërsa Milani po kalon nëpër një formë të mirë, duke u renditur në vendin e tretë me 25 pikë. /Periskopi.com

Mario kërkon fitore edhe të dielën

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Interit, Joao Mario kërkon fitore të skuadrës së tij edhe të dielën kundër Bolonjës.

Skuadra e drejtuar nga holandezi Frank De Boer ka shënuar tre fitore radhazi në tre ndeshjet e fundit në ligë.

“Ne luajtëm si ekip përballë Empolit, tani duhet të gjejmë vazhdueshmërinë dhe të fitojmë edhe të dielën”, deklaroi Mario.

“Duhet të punojnë ditë pas dite, lojë pas loje dhe të kemi vazhdimësi”.

“Serie A është një garë interesante. Jam duke provuar të jap më të mirën time. Shpresoj të përmirësoj vetën me paraqitjet”, përfundoi ai. /Periskopi.com

Barbosa dhe Joao Mario te Interi

Periskopi.com Sporti

Tashmë është punë e kryer.

Interi ka arritur marrëveshje për transferimin e talentit të Santos, Gabriel Barbosa dhe mesfushorit të Sporting Lisbonës, Joao Mario.

Lajmi është dhënë nga vetë klubi zikaltër nëpërmjet rrjetit social Twitter.

“Gabigol zbarkoi në Milano, ndërsa edhe Joao Mario është në këtë rrugë”, shkruan në këtë njoftim.

Tabloidi ‘Goal’ raporton se dyshja në fjalë do t’i kushtojë ‘neroazurëve’ plotë 75 milionë euro. /Periskopi.com