Trajneri i njohur nënshkruan me Gjermaninë

Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low ka rinovuar kontratën deri në vitin 2020.

Periskopi.com Sporti

56-vjeçari është pjesë e gjermanëve që nga viti 2006 dhe që nga atëherë ka fituar Kupën e Botës në vitin 2014, ku në skuadër kishte edhe mbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi.

Suksese tjera janë vendi i tretë në Kupën e Botës në vitin 2010 dhe në Kampionatin Evropian 2012, por edhe kualifikimi në finale të Euro 2008.