Boateng kritikohet dhe tallet nga Rummenigge

Karl-Heinz Rummenigge nuk është ndarë i kënaqur me përformancën e mbrojtësit gjerman, Jeroman Boateng.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Bayern Munichu, Jerome Boateng ishte fajtori kryesorë për humbjen 3:2 nga Rostov në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ish anëtari i Manchester City duhet të harrojë sa më shpejtë këtë përformancë, pasi ishte ai fajtori kryesor për dy golat e parë që Bayerni i pranoi, ku edhe u zëvendësua nga Carlo Ancelotti.

teng
Jerome Boateng, Fc Bayern Munchen

Kjo paraqitje e dobët është vërejtur edhe nga kryetari i skuadrës Karl-heinz Rummenigge, i cili tha se Boateng duhet të qetësohet.

“Boateng duhet të qetësohet. Ka kaluar shumë kohë që nga vera. Do të ishte mirë për të dhe për skuadrën që ai të mos rrëzohej aq shpesh”, tha Rummenigge për agjencinë. /Periskopi.com/