Zyrtare: Ky futbollist i Barcelonës mungon në El Clasico

Barcelona nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Jeremy Mathieu për El Clasicon e së shtunës.

Periskopi.com Sporti

Francezi ka pësuar sërish dëmtim dhe do të mungojë për të paktën 15 deri në 20 ditë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi katalunas.

“Gjatë fazave të shërbimit të tij, Jeremy Mathieu ka pësuar një përsëritje të dëmtimit në këmbën e tij të djathtë”, shkruan në deklaratën e Barcelonës.

“Sipas raportit të shërbimeve mjekësore të Barcelonës, kjo do të thotë se ai do të jetë jashtë fushe edhe për 15 deri në 20 ditë”, vijon deklarata. /Periskopi.com

Vazhdojnë problemet për Barcën, ky lojtar mungon tre javë

Nuk kanë të ndalur problemet për skuadrën e Barcelonës. Pas dëmtimit të Andres Iniestas, Jordi Albas dhe Gerard Piques, listës i është shtuar edhe një lojtar.

Periskopi.com Sporti

Është mbrojtësi Jeremy Mathieu, ai i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë për tre javë.

Këto dëmtime mund t’i kushtojnë gjigandit katalunas në garën për titullin në La Liga dhe ndeshjet në Ligën e Kampionëve. /Periskopi.com