Ylli argjentinas drejt Kinës apo Londrës?

Mesfushori, Javier Pastore, si duket do të largohet në janar nga ekipi francez, Paris Saint-Germain.

Periskopi.com Sporti

Chelsea është duke përgaditur një ofertë për mesfushorin e Paris Saint-Germain, Javier Pastore, në afatin kalimtar të janarit.

Për argjentinasin thuhet se do të ketë oferta edhe nga klubet e pasura kineze që do t’i bëjnë konkurencë ekipit londinez.

Pastore edhe nën drejtimin e trajnerit, Unay Emery, nuk po arrin të gjejë vend në formacionin bazë.

27-vjeçari në 212 paraqitje ka shënuar 38 gola, dhe 48 asista për skuadrën nga Parisi. /Periskopi.compastore

Chelsea i do në janar dy yjet e PSG-së

Chelsea është duke shfaqur interesim për dy yjet e Paris Saint-Germain, Javier Pastore dhe Edinson Cavani.

Periskopi.com Sporti

Është trajneri i të kaltërve të Londrës, Antonio Conte, ai i cili i pëlqen shumë dy futbollistët në fjalë.

Contes i kë pëlqyer Pastore që prej kohës kur ai luante te Palermo, ndërsa ndjen se edhe sulmi i londinezëve ka nevojë për një sulmues si uruguaiani.

Madje, raportohet se Conte është gati të shkëmbejë Diego Costan me Cavanin. /Periskopi.com