Zyrtare: Ylli i Barcelonës vazhdon kontratën

Javier Mascherano ka vazhduar kontratën me Barcelonën deri më 2019.

Periskopi.com Sporti

Argjentinasi prej kohësh është shndërruar në një prej futbollistëve kryesor të mbrojtjes së katalunasve.

Ish-anëtari i Liverpoolit rinovoi me Barcelonën nën prezencën e presidentit Josep Maria Bartomeu, zëvendës-presidentit, Jordi Mestre dhe sekretarit teknik, Robert Fernandez. /Periskopi.com

Zyrtare: Ylli i Barcelonës vazhdon kontratën

Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano do të vazhdojë kontratën me Barcelonën deri në vitin 2019.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka konfirmuar vetë klubi katalunas, i cili sqaroi se argjentinasi do të rinovojë kontratën të hënën më 17 tetor.

“Nënshkrimi i kontratës së re të lojtarit Javier Mascherano do të bëhet të hënën më 17 tetor në ora 13 në zyrat e skuadrës”, thuhet në njoftimin e Barcelonës. /Periskopi.com