Manquillo huazohet te Sunderland

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Javier Manquillo është huazuar te Sunderland për një sezon.

22-vjeçari më herët ka qenë i huazuar edhe te Liverpool dhe Marseille.

Në anën tjetër, skuadra e trajneri David Moyes ka qenë mjaft aktive në këtë afat kalimtar të transfereve, duke transferuar lojtarët si Papy Djilobodji, Paddy McNair, Donald Love, Steven Pienar dhe talentin kosovar Adnan Januzaj, i cili poashtu ka kaluar te kjo skuadër vetëm në formë huazimi. /Periskopi.com