Conte ‘çmendet’ për ish yllin e Man Utd

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte insiston ta blejë sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Javier Hernandez “Chicharito”.

Periskopi.com Sporti

Mediat angleze shkruajnë se tekniku italian është i vendosur për të blerë një sulmues të ri në janar.

Conte synon ta forcojë repartin e sulmit, në mënyrë që të gjejë një partner të denjë për Diego Costan.

Thuhet se në krye të listës së Contes është sulmuesi meksikan, i cili po bën sezon të mirë me Leverkusenin.

chicharitooo
Chicharito, Bayer Leverkusen

 

Blutë e Londrës janë gati t’i investojnë 30 milionë euro për ish-sulmuesin e Manchester Unitedit, i cili duket se do të rikthehet në Premier League.

Në anën tjetër, Conte është duke e vëzhguar edhe sulmuesin e Swanseas, Fernando Llorenten, me të cilin Conte ka punuar tek Juventusi.

Ish ylli i Premier Ligës thotë se Bundesliga do të bëhet më e mira në botë

Javier Hernandez ka thurur elozhe për kampionatin gjerman.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Manchester United që nga transferimi i tij nga Premier Liga, ëshë shëndërruar një nga sulmuesit më të mirë në Bundes ligën gjermane.

Chicharito ka folur për nivelin e lojës që është duke u rritur nga skuadrat gjermane dhe beson se shumë shpejt do të bëhet kampionati më i mirë në botë.

Ndryshe, meksikani ka luajtur edhe La Liga me skuadrën e Real Madridit. /Periskopi/

 

Liverpool e Tottenham kërkojnë ish yllin e Manchester United

Dy klubet e mëdha angleze, Liverpool dhe Tottenham janë të interesuara për sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Javier Hernandez “Chicharito”, raportojnë mediat britanike.

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, është duke kaluar sezon të mirë me skuadrën gjermane, por nuk përjashtohet mundësia e rikthimit të tij në Premier League.

716404597
Chicharito

“Reds” dhe ‘Spurs’ janë në kërkim të një sulmuesi cilësor, dhe “Chicharito” është në listën e tyre.

Raportohet se edhe klubi spanjoll, Valencia është duke e vëzhguar meksikanin, kartoni të cilit kap çmimin 33.5 milionë euro.

 

Reali rikthen sulmuesin e njohur?

Real Madrid dëshiron të rikthejë një sulmues të njohur.

Periskopi.com Sporti

Bëhet fjalë për anëtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Këtë e ka thënë vetë drejtori i Realit, Santiago Aguado.

“Po, do të doja ta shihja Chichariton në Real Madrid, sepse ne e dimë se ai është një lojtar i shkëlqyer”, deklaroi Aguando.

28-vjeçari ka shënuar 33 gola në 50 paraqitje te skuadra gjermane. /Periskopi.com

Valencia gati 40 milionë për Hernandez

Valencia është e gatshme të ofrojë plotë 40 milionë për lojtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Periskopi.com Sporti

Raportohet se presidenti i klubit, Peter Lim  për të bindur Cesare Prandellin i ka premtuar nënshkrimin e Hernandez apo siç njihet “Chicharito”.

Ish sulmusi i Manchester United dhe Real Madridit është duke shkëlqyer me ekipin gjerman ku ka shënuar 22 gola në 33 paraqitje për Bayer Leverkusen.

“Chicharito” ka klauzolë prej 45 milionë të vendosur në kontratë nga klubi gjerman që ka shprehur gatishmëri për të mbajtur meksikanin në skuadër.

 

“Chicharito” ka kontratë deri  në qërshor të 2018 me Bayer Leverkusen.