Ylli spanjoll: Trump president, nuk vij për të luajtur në Amerikë

Pas zgjedhjes së Donald Trumpit si President i 45-të në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të shumta kanë qenë komentet kritike të futbollistëve të njohur.

Periskopi.com Sporti

Fillimisht Vincent Kompany, ndërsa tashmë një tjetër koment kritik vjen nga Javi Martinez i cili në një postim në rrjetin social Twitter i jep fund ëndrrës së tij për të luajtur në të ardhmen në elitën e futbollit amerikan, MLS.

“Fundi i @MLS ëndrra ime e ardhshme #AmericanElection # EleccionesEEUU2016”, shkruan Javi Martinez.

Bayern Munich tallet me stilin e Ronaldos (Foto)

Cristiano Ronaldo publikoi një foto nga sesioni i fundit i realizuar në ambient të hapuar.

Periskopi.com Sporti

Me trupin perfekt dhe veshje të thjeshtë, Ronaldo ka realizuar sesionin e ri për një prej kampanjave të tij të reja promovuese.

Sidoqoftë, kjo foto nuk kaloi as pa kritika dhe tallje.

ronaldo1

Llogaria e Bayern Munich në Twitter ka përdorur një të qeshur të Javi Martinez, për t’u tallur me stilin e Ronaldos.

martinez