FA dënon yllin anglez

Federata e futbollit anglez ka dënuar sulmuesin e Leicester City, Jamie Vardy.

Periskopi.com Sporti

Leicester kishte apeluar në federatë angleze për të hequr kartonin e kuq, që e morri në ndeshjen ndaj Stoke City.

vardy
Jamie Vardy, Leicester City

 

Vardy do t’i mungojë tre ndeshje skuadrës kampione. /Periskopi/

Jamie Vardy shënon për 2-0 (Video)

Anglia shënon edhe golin e dyt për rezultatin 2 me 0 ndaj Spanjës.

Periskopi.com Sporti

Këtë herë realizuan përmes sulmuesit Jamie Vardy në minutën e 48’, pas një kundër sulmi të ‘tre luanëve’. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=uADxyQlzReU

Vardy tregon arsyen pse refuzoi Arsenalin

Sulmuesi anglez kishte qenë afër kalimit te Arsenali në afatin kalimtar të verës, por në fund kishte refuzuar kalimin te londinezët.

Periskopi.com Sporti

Klubi nga Emirates Stadium kishte aktivizuar klauzolën e lirimit të tij, mirëpo ky i fundit kishte refuzuar një kalim të tillë.

Por, ai zbulon arsyen pse mori këtë vendim.

29-vjeçari kishte frikë se do të përshtatej me stilin e lojës së ‘topçinjve’.

Me lojtarët si Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil që krijojnë raste, Arsenali mendonte se mund të përfitonte shumë nga unë”, deklaroi Vardy.

“Por, unë mendova edhe në aspektin taktik. Ju e shihni stilin e lojës që Arsenali e luan dhe ata nuk do të luanin me shpejtësi në të njëjtën mënyrë sikurse që e bëjmë te Leicester”. /Periskopi.com