Flet James Rodriguez, sqaron të ardhmën e tij

Mesfushori kolumbian i Real Madrid, James Rodriguez ka folur për të ardhmën e tij.

Periskopi.com Sporti

Rodriguez ka kohë që është duke u lidhur me një largim të mundshëm nga Santiago Bernabeu.

Ai pas ndeshjes me Sevillan, e ka konfirmuar se do të qëndrojë në Real Madrid.

James shënoi dy gola në ndeshjen e sotme ndaj Sevillas në kuadër të Copa Del Rey. /Periskopi/

 

Real Madrid në epërsi ndaj Sevillas (Video)

Real Madrid ka arritur të shënojë golin e epërsisë kundër Sevillas.

Periskopi.com Sporti

Ishte kolumbiani James Rodriguez i cili shënoi një perlë të bukur në minutën e 11’. /Periskopi/

https://twitter.com/MadridSports_/status/816743308718391297?ref_src=twsrc%5Etfw

Juventus në garë me Chelsea për yllin e Real Madridit

Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez raportohet se është cak i Juventusit që ka mohuar mundësinë e transferimit të gjermanit Julian Draxler..

Periskopi.com Sporti

Kolumbiani javën e kaluar bëri të ditur se mund të largohet nga Real Madridi shkaku i paraqitjeve të pakta.

Pakënaqësitë e Jamesit te Reali mund t’i shfrytëzojë Juventusi që dëshiron të përforcohet edhe më shumë për garat evropiane.

james
James Rodriguez, Real Madrid

 

“Varet se si veprojmë në tregun e transferimeve”, ka thënë Giuseppe Marotta për La Gazzetta dello Sport kur u pyet për Jamesin.

“Duhet të respektojmë balancin që kemi, por Juventusi dëshiron të pozicionohet në mesin e klubeve më të mira në botë dhe gjithmonë do të jetë objektivi ynë ambicioz”, ka shtuar ai.

“Katër apo pesë vjet më parë, ne nuk ia lejonim vetes që të shpenzonim në lojtarë si Higuaini ose Pjaniq, por tani mund të shpenzojmë”.

James Rodriguez siguron ‘vizën’ për në Premier League

Mesfushori kolumbian i Real Madridit, James Rodriguez, ka dhënë indikacione se do të transferohet në Premier League.

Periskopi.com Sporti

James Rodriguez sot është fotografuar në ambasadën britanike në Kolumbi, ku besohet se aty ishte për të marrë vizën për të vazhduar karrierën e tij në ishullin britanik, sipas “El Pais”.

james
James Rodriguez në ambasadën britanike në Kolumbi

 

Për Jamesin janë shprehur të interesuara shumë skuadra, në mesin e të cilave edhe Chelsea e Manchester United, por thuhet se vetë futbollisti dëshiron kalimin te “Blutë”.

Chelsea është në kërkim të shërbimeve të tij, pasi besohet se janë duke përgaditur një ofertë prej 89 milionë euro në drejtim të ‘los blancos’. /Periskopi/

Chelsea ‘çmendet’ ofron plot 89 milionë euro për yllin e Real Madridit

Chelsea është në kërkim të mesfushorit kolumbian të Real Madridit, James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

Sipas gazetës the Mirror, oferta e ‘të kaltërve’ do të jetë rreth 89 milionë euro për yllin e ‘los blancos’.

james
James Rodriguez, Real Madrid

 

Trajneri i londinezve, Antonio Conte, besohet se do të përdorë parat nga shitja e mesfushorit brazilian, Oscar ,i cili do të transferohet në Kinë.

James është lojari i vetëm në skuadrën e Zinedine Zidane i cili ka vetëm 8 paraqitje në La Liga dhe mund të transferohet në Premier Ligë.

james rodriguez
James duke festuar golin

 

Rodriguez në këtë sezon është paraqitur në 16 ndeshje për skuadrën madrilène, ku ka shënuar vetëm dy gola. /Periskopi/

 

Statistikat që tregojnë se Rodriguez duhet të startojë

Mesfushori kolumbian, James Rodriguez edhe pse nuk po ka minutazh të duhur në fanelën e Real Madridit ai ka treguar se duhet të startojë

Periskopi.com Sporti

Ai ka më së shumti asista në skuadrën e Real Madridit, gjithsej shtatë asistime.

Mesfushori kolumbian asistoi për Karim Benzeman në golin e dytë kundër Borussia Dortmund.

Rodriguez është para Cristiano Ronaldos dhe  Toni Kroosit që kanë nga gjashtë asistime.

Kolumbianit sa herë iu është dhënë rasti ka dhënë më të mirën e tij. /Periskopi/

 

James injoroi keq Zidanen pas El Clasicos

James Rodriguez i është kundërpërgjigjur Zinedine Zidanit në heshtje. Mesfushori kolumbian, James Rodriguez, po kalon momentet më të vështira në karrierë te “Los Blancos”.

Periskopi.com Sporti

Në “El Clasicon” e së shtunës, lojtari që u ble për 80 milionë euro nuk u aktivizua fare, teksa edhe të rinjtë si Mariano Diaz dhe Marco Asensio ishin zgjedhjet e para e Zinedine Zidane, madje në një ndeshje të madhe siç është “El Clasico”.

James nuk ka folur për media për situatën e krijuar, por ka vendosur që t’i kundërpërgjigjet Zidanit vetëm me veprime. Lojtari nuk u kthye në shtëpi pas “El Clasicos”.

Sipas Marca, 25 vjeçari shkoi në qendrën stërvitore në Valdebebas për t’u stërvitur në palestër.

Situata e James nuk është aspak e mirë. Përderisa nuk kishte minuta në “El Clasico” dhe para tij u inkuadruan lojtarë të rinj si Mariano e Asensio, atëherë zgjidhja e vetme duket se është largimi nga “Santiago Bernabeu”.

Konfirmohet: Ky superyll nuk është i lumtur te Real Madridi

Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao ka zbuluar se bashkëkombësi i tij, James Rodriguez nuk është i lumtur te Real Madridi.

Periskopi.com Sporti

Kjo, pasi sipas tij, asnjë lojtar nuk është i lumtur kur nuk luan në formacionin e parë.

“Kur ju nuk luani, nuk jeni të lumtur”, tha Falcao.

“Kjo është normale. Kjo ndodh për të gjithë lojtarët. Kjo më ka ndodhur edhe mua”, shtoi ai. /Periskopi.com

Chelsea dhe Mancheter United në garë për yllin e Real Madridit

Chelsea besohet se do të futet në garë për mesfushorin kolumbian të Real Madridit, James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

Chelsea besohet se do të futet në garë për mesfushorin kolumbian të Real Madridit, James Rodriguez.

Ish anëtari i Portos, është duke pasur probleme me trajnerin e madrileneve dhe ka humbur vendin e titullarit në formacionin bazë.

james-rodriguez
James Rodriguez, Real Madrid

Chelsea do të hasë në konkurencën e rivalit Manchester United për shërbimet e tij, por si duket Antonio Conte e dëshiron më shumë dhe pritet t’i krijojë hapsirë duke larguar Fabregasin dhe brazilianin Oscar. /Periskopi/

‘Çmendet’ Interi, ka gati 150 milionë për dy yje

Drejtuesit e Interit duket se po punojnë për të përforcuar skuadrën.

Periskopi.com Sporti

Mediat e huaja shkruajnë se klubi zikaltër është i gatshëm të shpenzojë plot 150 milionë euro për transferimin e dy yjeve.

Bëhet fjalë për anëtarin e Real Madridit, James Rodriguez dhe mesfushorin e Paris Saint-Germain, Marco Verratti. /Periskopi.com

Mourinho e dëshiron yllin e Real Madridit

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ka kërkuar drejtuesve të klubit që t’ia sjellin yllin e Real Madridit, James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

Ylli kolumbian që një kohë është duke u lidhur me një largim nga Santigao Bernabeu dhe është në radarin e shumë klubeve europiane.

Sipas mediave angleze, Mourinho në një takim me bordin e klubit i ka kërkuar që të sigurojnë shërbimet e James Rodriguez.

Rodriguez që nga largimi i Ancelottit ka humbur vendin e titullarit në formacionin e trajnerit francez Zinedine Zidane.

James Rodriguez duke festuar golin
James Rodriguez, Real Madrid

25-vjeçari u transferua në vitin 2014 në Bernabeu ku ka bërë 88 paraqitje duke realizuar 88 gola në fanelën e ‘los blancos’. /Periskopi.com/

Rodriguez te gjigandi italian në janar?

Juventus është shumë i interesuar të transferojë mesfushorin me tipare sulmuese të Real Madridit, James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

TransferMarketWeb shkruan se trajneri i bardhezinjve, Massimiliano Allegri u ka kërkuar drejtuesve të klubit të transferojnë kolumbianin në janar.

Futbollisti në fjalë duket se nuk bënë pjesë në planet e trajnerit Zinedine Zidane dhe prej kohësh ka humbur vendin e titullarit. /Periskopi.com

Juventus e do yllin e Realit

Juventus është duke u interesuar për mesfushorin e Real Madridit, James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

Kampioni i Serie A dëshiron të shfrytëzojë pakënaqësinë e kolumbianit, i cili nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë te Los Blancos.

Corriere dello Sport shkruan se drejtuesit e ‘Zonjës së vjetër’ po shqyrtojnë mundësinë e dërgimit të një ofertë në afatin kalimtar të janarit.

Vlen të ceket se Rodriguezin mund ta bindë të kalojë te Juve bashkëkombësi i tij Juan Cuadrado, i cili është pjesë e bardhezinjve. /Periskopi.com

Zidane: Këtë lojtar nuk e shesim

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur për mesfushorin James Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

I pari i pankinës së madrilenëve thotë se llogaritë në shërbimet e kolumbianit, duke aluduar kështu në moslargimin e tij.

“James nuk është duke luajtur sa të tjerët, por ai është futbollist i rëndësishëm për ne, na ndihmon shumë”, deklaroi Zidane.

“E di se dëshiron të luajë më tepër ndeshje, sigurisht”, shtoi ai. /Periskopi.com

James Rodriguez largohet nga Real Madrid?

James Rodriguez ende e dëshiron largimin nga Real Madrid, kolumbiani është i lënduar për momentin por ai këtë sezon ka pasur më shumë minuta në fushë.

Periskopi.com Sporti

Ish lojtari i Portos nën drejtimin e Zinedine Zidane nuk po arrin të ketë minuta siç kishte tek trajneri italian, Ancelotti. James e ka humbur vendin e tij nga talenti spanjoll Asensio dhe duke e ditur se dhe Isco preferohet më shumë nga Zidane.

Ai është duke e menduar largimin nga ‘Bernabeu’ përkunder faktit që këtë sezon ka më shumë minuta, për të kanë shprehur interesim ekipet angleze dhe ato italiane.

25-vjeçari për Reald Madrid ka zhvilluar 86 paraqitje ku ka shënuar 46 gola. /Periskopi.com

James: Më kërkoi Interi

Periskopi.com Sporti

Ylli i Real Madridit, James Rodriguez ka konfirmuar se për të është interesuar në verë Interi.

Ditëve të fundit kanë qarkulluar shumë spekulime që aludonin në interesimin e zikaltërve për kolumbiani, ndërsa tani një gjë e tillë konfirmohet prej vetë këtij të fundit.

“Këtë verë më dëshironte Interi, mirëpo unë vendosa të qëndroja në Real Madrid”, ka thënë Rodriguez.

25-vjeçari ka humbur prej kohësh vendin në formacionin bazë te Los Blancos, mirëpo mbrëmë startoi, pasi munguan dy yjet Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale. /Periskopi.com

United nuk heq dorë nga James

Periskopi.com Sporti

Manchester United duket se nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi i James Rodriguez nga Real Madrid.

Don Balon raporton se përkundër dëshirës së madhe të klubit nga Old Trafford për të transferuar kolumbianin, madrilenët mbesin të vendosur që të mos e shesin atë për një shifër më të ulët se 67 milionë funte.

Në anën tjetër, United është gati të ofrojë deri në 34 milionë funte për 25-vjeçarin, i cili prej kohësh ka humbur vendin në formacionin bazë te Los Blancos. /Periskopi.com

Chelsea bisedime me Rodriguez

Periskopi.com Sporti

Chelsea ka mbajtur bisedime me yllin e Real Madridit, James Rodriguez. Kolumbiani ka gjasa të largohet sot nga Santiago Bernabeu.

Prej disa javësh ai ka qenë i përfolur për një largim nga 11 herë kampioni i Premier Ligë. /Periskopi.com

Reali refuzoi Chelsean për James

Periskopi.com Sporti

Real Madrid ka refuzuar të huazojë James Rodriguez te Chelsea, shkruan Daily Mirror.

I njëjti raport sqaron se drejtuesit e Los Blancos mbeten të vendosur të mos lejojnë largimin e kolumbianit për një shifër më të vogël se 60 milionë funte.

Rodriguez ka qenë i përfolur shumë kohëve të fundit për një kalim në Premier Ligë. /Periskopi.com

Zidane të respektojë Rodriguez

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Kolumbisë, Faustino Aspirilla beson se ylli i Real Madridit, James Rodriguez meriton më shumë respekt nga trajneri Zinedine Zidane.

Kjo, pasi sipas tij, 25-vjeçari nuk po bën pjesë në planet e trajnerit francez, i cili udhëhoqi Los Blancos drejt triumfit të sezonit të kaluar në Ligën e Kampionëve.

“Nëse sot ai nuk ka qenë në gjendje të tregojë cilësinë e tij, kjo është për shkak se trajneri nuk e ka atë në planet e tij. Ai është duke i dhënë atij shumë pak minuta”, deklaroi Aspirilla.

James vazhdon të jetë i lidhur me një largim të mundshëm nga Santiago Bernabeu, përkundër insistimit të Zidane, i cili ka deklaruar se lojtari në fjalë nuk do të largohet. /Periskopi.com