Besiktas kërkon Jahmir Hykën

Luzern po bën një sezon të mirë, teksa aktualisht mban vendin e katërt në tabelën e renditjes.

Periskopi.com Sporti

Kjo ka bërë që disa prej lojtarëve të saj të vihen në shënjestrën e ekipeve të tjera.

Mes këtyre lojtarëve është edhe Jahmir Hyka.

Sipas Blick, pas mesfushorit të Kombëtares shqiptare është skuadra e Besiktasit, e cila po lufton për titullin kampion në Turqi me Basaksehir.

Hyka këtë sezon po paraqitet mirë, teksa arriti të rifitojë sërish Kombëtaren.

Hyka vazhdon me formën e mirë, shënon përsëri gol për Luzernin (Video)

Jahmir Hyka ka shënuar golin e vetëm për Luzernin në humbjen 3:1 nga Sion

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i Kombëtarës u inkuadrua në pjesën e dytë, dhe shënoi golin në minutën e 76-të.

Hyka po kalon një formë të mirë më Luzernin, ai javën e kaluar pati shënuar dy gola.

Jahmir Hyka vendimtar për Luzern, shënon dy gola (Video)

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Jahmir Hyka ka shënuar dy gola në fitoren të Luzern 3-0 ndaj Vaduzit.

Periskopi.com Sporti

Tiranasi shënoi brenda shtatë minutave dy gola, ku fillimisht në minutën e 51-të pastaj edhe në të 58-tën.

Pas këtyre dy golave, Hyka është ngjitur në kuotën e pesë golave në kampionat si dhe ka bërë katër asistime.

Hyka ka pasur një paraqitje të mirë dhe u vlerësua lartë në fund të ndeshjes. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=x2mnKnlYaCk

Dënohet futbollisti i Kombëtares Shqiptare

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Jahmir Hyka nuk po kalon momente të mira në Luzern.

Periskopi.com Sporti

Anësori këmbëshpejtë ka marrë një dënim nga trajneri i skuadrës së tij Markus Babel.

Në ndeshjen mes Luzernit dhe ST Gallenit, Hyka u detyrua ta shikoi ndeshjen nga tribunat.

Sipas asaj që ka raportuar e përditshmja zvicerane ‘Blick’, Babel e ka dënuar shqiptarin pasi nuk ka pasur angazhimin e duhur.

Mbetet të shihet nëse dënimi ka qenë vetëm për një takim apo do të vazhdoi edhe në ndeshjet e radhës.

Shqipëria në epërsi 1:0 ndaj Lihtenshtajnit (Video)

Kombëtarja Shqiptare ka shënuar golin e epërsisë ndaj Lihtenshtajnit në ndeshjen si mysafir.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi mesfushori Jahmir Hyka në minutën e 11-të. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=-GkuItHEBxs