Ish-lojtari i Barcelonës dëshiron të luajë për Shqipërinë

Në kombëtaren shqiptare së shpejti mund të shohim një tjetër futbollist të ri. Ai quhet Ivan Balliu, luan në rolin e mbrojtësit të krahut të djathtë për ekipin francez Metz.

Periskopi.com Sporti

Në 10 javë të kampionatit francez, ai ka qenë në fushë në 6 takime. Lojtari është produkt i akademisë së Barcelonës.

I rritur te blaugranët, Balliu ka luajtur aty prej moshës 12-vjeçare deri në moshën 21-vjeçare, duke luajtur shumë ndeshje me ekipin B dhe duke u stërvitur shpesh edhe me ekipin e parë, kur në drejtim ishin Pep Guardiola e Tito Vilanova.

Ka pasur në ekip emra si Bartra, Sergi Roberto e Deulofeu, me të cilët ka ruajtur ende marrëdhënie miqësore.

Mbetet të shihet nëse do të marrë një ftesë në të ardhmen nga De Biasi.

ivan balliu