Flet talenti kosovar, se si arriti tek një skuadër si Milan

Ismet Sinani është një nga talentet më të mëdhenj shqiptarë kohët e fundit, teksa aftësitë e tij e kanë dërguar tek Milani.

Periskopi.com Sporti

Ismeti është vetëm 17 vjeç, por ka një potencial të madh në këmbët e tij teksa po vesh fanellën e një ekipi legjendar në Evropë.

Për të ardhmen ai mund të ketë një dilemë se kë përfaqësuese do të zgjedhë, megjithëse është një kuqezi për momentin.

Në një intervistë për “tesheshi.com”, talenti nga Kosova tregon se kush e transferoi atë tek Milani.

“Unë jam pjesë e familjes madhe të ekipit Milan qe 4 vite të plota. Që nga lindja jetoj në Itali, ndërsa prindërit i kam nga Celina, fshat afër Rahovecit të Prizrenit. Hapat e para në futboll unë i fillova në ekipin Montebelluna të Venecias”.

“Pas paraqitjeve të mia të mira dhe falë talentit që ma ka dhuruar Zoti, ekipi i Milanit me drejtorin e tyre, Galianin shfaqen interes për mua. Në ndërkohë kisha edhe oferta tjera, nga Interi dhe Juventusi.”

Ndërkohë, Ismet Sinani tregon edhe për kontratën që ka nënshkruar për kuqezinjtë e Milanos, si edhe me sponsorat.

“Kam 4 vite që jam pjesë e Milanit. Para një viti kam nënshkruar kontratën 3-vjeçare si futbollist profesionist. Në ndërkohë kam nënshkruar kontratë edhe me Adidasin”, ka thënë Sinani.

stervitje-12
Ismet Sinani, në stërvitje me ekipin e parë të Milanit

Ky është talenti shqiptar i Milanit

Futbollisti i ri shqiptar ka filluar të stërvitet me ekipin e parë të Milanit.

Periskopi.com Sporti

Emrin e tij deri më tani pak kush e ka dëgjuar, mirëpo ai pretendon që shumë shpejt të jetë një emër i njohur për futbollin evropian.

Është ky i riu 17 vjeçar, Ismet Sinani, i cili është parë në stërvitjen e sotme të Rossonerëve nga fotot e publikuara të stërvitjes.

Në fakt, Sinani është pjesë e skuadrës U19 të Milanit, ndërsa ai është pëlqyer nga trajneri Vincenzo Montella për t’iu bashkuar stërvitjeve me ekipin e parë.

Ai gjithashtu është edhe pjesë e kombëtares U17 të Shqipërisë.