Isco nuk flet me Zidane, Man Utd në vëzhgim të tij

Manchester United është në kërkim të shërbimeve të mesfushorit të Real Madridit, Isco Alarcon.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i United, Jose Mourinho, është fans i madh i lojtarit dhe nuk është dorëzuar për ta sjell në skuadrën e tij.

Isco edhe pse në këtë fillim të sezonit kishte minutazh të madhe, përsëri ka humbur vendin në formacionin e strategut francez.

“Isco është shumë i nervozuar me (Zinedine) dhe ai po mendon largimin nga Real Madridi, kësaj radhe me të vërtet”.

“Babai i tij i kam thënë të largohet e jo të qëndrojë, por tashëm e ka të qartë se ai duhet të shkëlqejë në futboll dhe këtë nuk mund ta bëjë me Real Madridin”, ka thënë një i afërt i lojtarit për mediat spanjolle.

Më parë për Iscon kishin shfaqur interesim përveç United edhe PSG.

Isco nuk rinovon me Real Madridin?

Mesfushori spanjoll, Isco Alcaron, është duke e komplikuar situatën e kontratës së tij sipas drejtuesve të Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Sipas raportimeve të mediave italiane, në fillim të këtij sezonin mendohej se mesfushori do ta vazhdonte kontratën me ‘los blancos’, por si duket tani gjërat kanë ndryshuar.

Real Madrid dëshiron që sa më shpejtë të zgjidhet çështja e Iscos por ish yllit të Malagas nuk po i ngutet.

Në Spanjë situata është paksa e komplikuar rreth të ardhmes së Iscos

Isco ka kontratë me Real Madridin deri më 2018 dhe drejtuesit e klubit frikësohen se mund t’a humbasin atë si transfer të lirë. /Periskopi/

Barazon Spanja në minutën e fundit ndaj Anglisë (Video)

Spanja ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka bërë përmes super yllit të Real Madridit, Isco Alcaron në minutën e 95’. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=vzcpl2TqkzE