Zyrtare: Melo largohet nga Inter (Foto)

Mesfushori brazilian, Felipe Melo, është rikthyer në vendlindjen e tij në Brazil.

Periskopi.com Sporti

Melo është larguar nga Inter për të vazhduar karrierën e tij në futbollin brazilian, përkatësisht tek skuadra e Palmeiras.

Ai u transferua nga skuadra braziliane me parametra zero zero.

melo
Felipe Melo duke nënshkruar kontratën me Palmeiras

 

Ish anëtari i shumë skuadrave europiane ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Palmeiras. /Periskopi/

 

Formacionet zyrtare: Udinese-Inter

Inter do të ketë një udhëtim të vështirë në Udinese.

Periskopi.com Sporti

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Udinese pas pak:

Inter: Handanovic, D’Ambrosion, Miranda, Murillo, Ansaldi, Brozovic, Kondogbia, Banega, Candreva, Perisic, Icardi.

Juventus kërkon yllin e rivalit më të urryer

Përfaqësuesit e Ever Banegas ia kanë ofruar argjentinasin Juventusit, mirëpo duket se nuk do të ndodhë largimi i tij nga Interi.

Periskopi.com Sporti

Nerazzurrët e transferuan mesfushorin nga Sevilla, mirëpo ai ka dështuar të shfaqë formën e tij me fanellën zikaltër.

Kjo ka bërë që klube të ndryshme të interesohen për shërbimet e tij, sidomos pasanikët kinezë.

Ndërsa tani, calciomercato.com raporton se përfaqësuesit e lojtarit ia kanë ofruar 28-vjeçarin Juventusit.

Mirëpo, përgjigja e Bianconerëve nuk ishte inkurajuese, pasi ata tashmë e kanë transferuar Tomas Rinconin dhe drejtori gjeneral, Giuseppe Marotta, ka thënë se tash fokusi është te afati veror.

Agjenti i Melos e konfirmon largimin e tij nga Inter

Felipe Melo gjithnjë e më larg Interit.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori brazilian është afër kompletimit të transferimit të tij në Palmeiras.

Ish mesfushori i Fiorentinës e Juventus në këtë sezon nuk po ka minutazhë nën dhe ka kërkuar të rikthehet në vendlindjen e tij.

Për këtë ka folur edhe agjenti i brazilianit, Jose Rodriguez, ku ka thënë se tashmë bisedat me Palmeiras janë në fazën finale.

“Situata është në fazën finale, nëse nuk shfaqen probleme brenda 24-48 do të vendosim për gjithçka”, ka thënë Rodriguez për mikrofonat FcInterNeës.com.

Melo ishte transferuar nga gjigandi turk Galatasaray në Inter. /Periskopi/

Ylli i Interit ka dy super oferta nga klubet kineze

Mesfushori i Inter, Ever Banega ka dy oferta në tavolinë nga klubet kineze, sipas përfaqësuesve të tij.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i kombëtares së Argjentinës, iu është bashkangjitur  neroazzurëve në këtë sezon nga Sevilla por tashmë kanë dalur zërat për një largim të tij në drejtim të fubollit kinez në rritje, transmeton Periskopi.com.

Lojtarë si Oscar dhe Carlos Tevez janë lojtarët e fundit që janë transferuar në Kinë, po ashtu edhe mesfushori belg Axel Ëitsel është në rrugë për në Superligën Kineze.

banegaaa
Ever Banega, Inter

 

Si duket 28-vjeçari ka dy super oferta në tavolinë, përfaqësuesit e tij kanë zbuluar se ai ka oferta nga Heibei Fortune dhe Beijing Gouan.

Por, si duket federata kineze do të bëjë një rregullore për t’i ndaluar mega transferet nga Europa, për shkak që të ketë sa më shumë talent vendor. /Periskopi/

Gabigol shënon për fitoren e Interit (Video)

Gabriel Barbosa-Gabigol ka shënuar gol me fanellën e Interit në fazën përgatitore që zikaltërit po e kalojnë në Spanjë

Periskopi.com Sporti

Interit luajti kundër Lierses, skuadër e divizioneve të ulëta spanjolle, përcjell Telegrafi.com

Neroazzurët fituan 3-2, ndërsa Barbosa kaloi portierin me një parabollë për të shënuar.

Flitet për një huazim të lojtarit në ditët e fundit, por lëvizjet e fundit mund të kenë ndryshuar mendjen e Stefano Piolit.

 

https://www.instagram.com/p/BO0JYjfhPCP/

Sevilla kërkon yllin e Interit

Trajneri i Sevillas, Jorge Sampaoli, ka thënë se pëlqejnë sulmuesin e Interit, Stevan Jovetic.

Periskopi.com Sporti

Malazezi nuk është në planet e Stefano Piolit dhe është në kërkim të largimit nga San Siro.

“Po, jemi vënë pas Joveticit,  momentalisht nuk ka diçka më shumë se kaq”.

jovw
Stefan Jovetic, Inter

Sipas Sky Sport Italia, bisedimet kanë filluar dhe Sevilla e do vetëm në huazim.

Interi e pranon këtë ide, por kërkon ta fus edhe opsionin për ta blerë.

Fiorentina po ashtu e duan rikthimin e Jovetic, por Nerazzurrët nuk duan ta japin në një skuadër rivale për Evropë.

Inter ‘shuplak’ Juventusit, mposht në garën për shërbimet e yllit italian

Inter ka fituar garën për shërbimet e mesfushorit italian të Atalantas, Roberto Gagilardini.

Periskopi.com Sporti

Neroazzurët kanë arritur ta bindin mesfushorin si dhe Atalantan, sipas Gazetta dello Sport, zyrtarizimi pritet të bëhet brenda dy ditësh.

Kështu Inter ka mposhtur rivalët e përbetuar ‘zonjën e vjetër’ pasi ata ishin të parët që e dëshironin talentin e ri në ngritje të futbollit italian.

gagliardini
Roberto Gagliardini

 

Inter për 22-vjeçarin do të paguajë rreth 30 milionë euro.

Gagliardini për skuadrën e Piero Gasperinit është paraqitur në tetë takime, tashmë është bërë pjesë edhe e kombëtares italiane. /Periskopi/

Sulmuesi që premtoi shumë, dështoi dhe largohet nga Inter?

Largimi i tij nga kampioni i shumëfishtë italian duket i sigurt, ndërsa e ardhmja e tij ende nuk është vendosur.

Periskopi.com Sporti

Së fundmi në garë për transferimin e tij është futur fuqishëm gjiganti gjerman, Schalke 04.

Kaltër e bardhët gjerman kanë ofruar tetë milionë euro për transferimin e malazezit në Bundesliga.

jovw
Stefan Jovetic, Inter

Mediat gjermane kanë shkruar se Jovetic tani ndodhet pranë Schalkes, ku do ta formojë dyshen e sulmit me kosovarin Donis Avdijaj.

Interesim për ish-anëtarin e Fiorentinës ka shprehur edhe Fenerbahce dhe Valencia.

Jovetic transferohet tek gjigandi europian?

Te Inter nuk do të ketë vetëm lojtarë që do të vijnë por edhe lojtar që do të largohen.

Periskopi.com Sporti

Një prej lojtarëve që pritet të largohet është edhe sulmuesi Stevan Jovetic.

Sulmuesi malazez është i panevojshëm te zi klatërit, dhe drejtuesit e kanë vënë në listë për ta larguar.

Pas këtij lajmi menjëherë dalin edhe skuadrat që interesohen për të.

E fundit në listë është Fenerbahce, e cila ka filluar kontaktet me klubin italian.

Mesa duket e ardhmja e Jovetic do të jetë në futbollin turk, ashtu si e shumë yjeve të tjerë.

Për ta bërë të vetin malazezin, Fenerbahce do t’i paguajë Interit rreth 10 milionë euro.

Rey Manaj largohet nga Serie A, transferohet në La Liga?

Duke qenë se largimi nga Pescara është i sigurt, në media kanë nisur të përmenden destinacionet e mundshme për Rey Manajn.

Periskopi.com Sporti

Interi, që ka në pronësi kartonin e lojtarit, me shumë gjasa do t’i gjejë një ekip tjetër 19-vjeçarit për gjysmën e dytë të sezonit.

Përveç skuadrave nga Italia, mes të cilave Empoli, së fundi në mediat përtej Adriatikut flitet edhe për një interesim nga Spanja.

Emra konkretë nuk përmenden ende, por në ditët e ardhshme pritet të mësohet më shumë rreth të ardhmes së sulmuesit lushnjar.

Inter transferon yllin portugez?

Inter është në kërkim të shërbimeve të mesfushorit portugez të Monacos, Joao Moutinho.

Periskopi.com Sporti

Sipas Tuttosport, trajneri Stefano Pioli është duke kërkuar një mesfushorm e tipare më defanzive, për të përforcuar mesfushen e ‘neroazzurëve’ dhe beson se 30-vjeçari portugez përshtatet mjaft mirë në atë rol.

mou
Joao Moutinho, As Monaco

 

Moutinho ka humbur vendin e tij në formacionin e Monacos, pasi në këtë sezon është paraqitur vetëm në nëntë ndeshje.

Portugezi ka luajtur në skuadrën franceze së bashku me mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia, dhe ky veprim do të shihej si ribashkim i dyshes. /Periskopi/

Notat e lojtarëve, Inter 3-0 Lazio

Interi ka shkatërruar Lazion në Giuseppe Meazza në një ndeshje mjaft atraktive.

Periskopi.com Sporti

Nerazzurët kanë shënuar fitore të lehtë me tri gola në pjesë të dytë, ku dy prej tyre i shënoi Icardi, i cili natyrisht shpallet njeriu i ndeshjes.

Në këtë duel pamë edhe inkuadrimin e Gabigol që me disa lëvizje rrëmbeu zemrën e publikut.

Inter po rikthehet, mposht Lazion me rezultat bindës (Video)

Pas fitores ndaj Genoas, Sassuolos, skuadra e Interit ka fituar edhe ndaj Lazios me rezultat 3-0.

Periskopi.com Sporti

Vendasit ishin më të mirë, posaçërisht në pjesën e dytë ku e filluan furishëm, përcjell Telegrafi.com

Pjesa e parë ishte me pak raste dhe rasti më i mirë ishte nga Felipe Anderson në minutën e 26-të.

E dyta filloi me rastin e Mauro Icardit në minutën e 53-të, pas një minute shënoi Ever banesa nga distanca, kurse Icardi shënoi golin e parë personal në këtë takim në minutën e 56-të.

Sulmuesi argjentinas nuk u ndal dhe shënoi edhe një herë në minutën e 65-të dhe ky ishte goli i 14-të në kampionat atë.

Pas kësaj fitore Interi renditet në vendin e shtatë me 30 pikë, kurse Lazio në pozitën e katër me 34 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga Milano është ndaj Udineses, kurse ajo nga kryeqyteti italian luan ndaj Crotons.

 

Formacionet zyrtare: Inter-Lazio

Interi do të presë Lazion sonte mbrëma në Giuseppe Meazza për një nga duelet më interesante të javës në Serie A.

Periskopi.com Sporti

Nerazzurët kanë rikthyer balancin me formacionin 3-4-2-1, por zikaltrit e kanë testin tjetër për baraspeshat e rikthyera, e ai test është i vështirë ndaj Lazios.

Këto janë formcionet zyrtare:

Interi:  Handanovic, Miranda, Murillo, Ansaldi, D’Ambrosio, Brozovic, Kondogbia, Banega, Candreva, Perisic, Icardi.

Lazio: Marchetti; Basta, de Vrij, Wallace, Radu; Parolo, Biglia, Milinkovic; Felipe Anderson, Immobile, Lulic

Mancini refuzon gjigandin europian

Roberto Mancini i ka hedhur poshtë njoftimet se do ta zë vendin e Unai Emeryt si trajner i Paris Saint-Germainit.

Periskopi.com Sporti

Kampioni francez pësoi nga Guingampi të shtunën duke mbetur shtatë pikë prapa liderit Nice.

Për shkak të fillimit të keq të sezonit, është raportuar se Emery mund të shkarkohet, ndërsa Mancini është përmendur si një prej trajnerëve që mund ta zëvendësojë atë.

Megjithatë, kur është pyetur për thashethemet, strategu italian ka thënë se udhëtimi për në Paris nuk është në planet e tij.

Mancini është pa punë që kur u largua nga Interi në fillim të këtij sezoni.

 

Inter gjithmon e më afër shitjes

Drejtuesit kinez, Suning Commerce kanë zyrtarizuar sot ndërmarrjen e fushës ndihmëse të Interit, Appiano Gentile.

Periskopi.com Sporti

Interi e ka konfirmuar këtë marrëveshje përmes rrjeteve sociale duke konfirmuar gjithcka.

Tashmë përpos se Appiano Gentile do të kontrollohet nga Suning, por edhe në fanellat e stërvitjeve do të jetë emri i Suning.

 

Ylli i United po transferohet te gjigandi italian (Foto)

Marouane Fellaini si duket është duke menduar të gjejë skuadrën e re.

Periskopi.com Sporti

Fellaini po flitet se do të largohet nga ‘djajët e kuq’ dhe besohet se dy skuadrat e qytetit të Milanos janë në garë për shërbimet e mesfushorit belg, siç raportuam edhe në mengjes.

Ai sot është parë në rrugët dhe kafenet e qytetit të Milanos me shokët e tij.

fellaini
Fellaini në qytetin e Milano-s

 

Inter dhe Milan janë të interesuara të transferojnë belgun edhe pse paga e tij është e lartë, rreth 120 mijë funta në javë, klubet e Milanos janë të gatshme të paguajnë pagën e tij.

29-vjeçari për Man Utd ëshë paraqitur në total 103 ndeshje, ku ka shënuar 11 gola. /Periskopi/

Rivalët e përbetuar po mendojnë blerjen e Fellainit

Inter dhe Milan janë duke menduar të transferojnë mesfushorin belg të Manchester United, Maruoane Fellaini.

Periskopi.com Sporti

Fellaini ishte blerja e parë e ish trajnerit të ‘djajëve të kuq’ David Moyes në vitin 2014, për shumë e 32 milionë euro.

Mesfushori belg asnjëherë nuk arriti të përmbushë pritshëmritë nga fansat apo edhe trajnerët e tij. Van Gaal e shihte si lojtar të rëndësishëm, po ashtu edhe tani trajneri aktual Jose Mourinho, llogaritë në të.

fella
Marouane Fellaini, Manchester United

 

Inter dhe Milan janë të interesuara të transferojnë belgun edhe pse paga e tij është e lartë, rreth 120 mijë funta në javë, klubet e Milanos janë të gatshme të paguajnë pagën e tij.

29-vjeçari për Man Utd ëshë paraqitur në total 103 ndeshje, ku ka shënuar 11 gola. /Periskopi/

Inter kërkon ‘rezervistin’ e Chelsea

Interi është i gatshëm për nëshkrimin me me mesfushorin e Chelseat, John Obi Mikel.

Periskopi.com Sporti

Drejtuesit kinez të Interit e kanë ofertën gati për mesfushorin nigerian të Chelsea.

28- vjeçari nuk ka hapsirë tek londinezet dhe skuadra italiane mund të jetë destinacioni i ardhshëm.

john-obi-mikel-and-john-terry-on-the-bench
Jon Obi Mikel, nijhet si një lojtarë rezervist

Lojtari poashtu kërkohet edhe nga Olympique Marseille dhe Valencia. Obi Mikel mund të vendosë për cilën skuadër dëshiron të luaj në fund të sezonit pasi kontrata e tij me Chelsean i skadon në fund të këtij sezoni.