Infermierja kanadeze akuzohet për tetë vrasje

Një infermiere e shtëpisë së pleqve, në Ontario është ngarkuar me tetë akuza për vrasje të shkallës së parë që përfshin disa vjet.

Periskopi.com Uncategorized

Elizabeth Tracey Mae Wettlaufer nga Ontario, është paraqitur në gjykatë të martën në mëngjes, përcjellë Klan Kosova.

Viktimat ishin banorë të  shtëpisë së kujdesit Caressant në Woodstock dhe Meadow Park në Londër, raporton Klani

Zëdhënësi i Caressant Lee Griffi, ka se e akuzuara ishte një infermiere e regjistruar por që la punësimin rreth dy vjet e gjysmë më parë.

Vrasjet sipas raportimeve, u zhvilluan në mes të vitit 2007 dhe 2014.