Njihuni me fisin ku meshkujt mbajnë këllëf për penisin (Foto)

Thellë në malësitë e Indonezisë jeton një prej fiseve më të izoluar në botë. Një prej zakoneve të tyre është se ata mbajnë disa mbathje të pazakonta, të quajtura Koteka. Këto mbathje vishen nga meshkujt dhe janë pak a shumë si një këllëf për penisin.

Periskopi.com +18

Kurse femrat presin majën e gishtit kur dikush i afërm ndërron jetë. Qëllimi është për të treguar dhimbjen që ndjejnë.

Fisi Dani është zbuluar aksidentalisht gjatë një ekspedite të antropologut amerikan Richard Archbold në vitin 1938.

Këto foto janë bërë nga Teh Han Lin nga Singapori.

29391386406_9b2b9122f0_b 29425757045_9b8dcc37ae_b 29137601520_af10486c0c_b 29136561090_388b9df3a1_b 29316518822_ea8eb5c9e9_b 29383007226_522edcd91d_b 28819433804_5e136681a9_b 29345003561_9b2e3b7016_b 28803199783_c519e476c8_b 29560920615_3dff9c56f8_b

Katër fëmijë plagosen gjatë shpërthimit para një kishe në Idonezi

Katër fëmijë janë plagosur gjatë shpërthimit që ndodhi para një kishe në ishullin Borneo të Indonezisë.

Periskopi.com Lajme

Nëpunësi policor gjeneral Agus Riyanto deklaroi se shpërthimi ndodhi në një parking para kishës Oikumen në qytetin Samarinda.

Një grua në Indonezi është qëlluar 23 herë me shkop, kjo sipas Ligjit të Sheriatit

Periskopi.com Video