Gjendet e vdekur gruaja që po hetonte mbi ‘Fondacionin Clinton’

Monica Petersen, gruaja që hetonte mbi Fondacionin Clinton raportohet të jetë gjendur e vdekur. Ajo po punonte në Qendrën e Trafikimit të Njerëzve dhe ndodhej në Haiti për të hetuar mbi mundësinë e lidhjeve të trafikimit të qenieve njerëzore më Fondacionin e super-miliaderëve të familjes Clinton.

Periskopi.com Lajme

“Political Insider” shkruan se  familjarët e saj prej ditësh nuk mund të lidheshin më të ndërsa raporte të tjera konfirmojnë se ajo ishte zhdukur.

Peterson më parë punonte në  seksionin “Data & Research Task Force” të Këshillit të Trafikimit të Njerëzve në Colorado. Në fillim të vitit 2016, një mik i saj i dërgoi blogun e tij që ishte mjaft kritik ndaj disa hijeve të aktivitetit të Clinton në Haiti.

Ja çfarë shkruajnë bashkëpunëtoret e Monica Petersen:

Laboratori i Luftës kundër Trafikimit:

Monika ishte një kampion i drejtësisë sociale dhe lëvizjes kundër Trafikimit në Colorado…

Bella Robinson:

Monika ishte në Haiti për të hetuar mundësinë e lidhjeve të Clintonëve me rrethin e pedofilëve. Familja e Monicas nuk ka akoma asnjë përgjigje të drejtpërdrejtë për vdekjen e saj./SYRI.net/

Trump: I dëshpëruar që Clinton i bashkohet rinumërimit të votave

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se është “i dëshpëruar” që rivalja e tij demokrate, Hillary Clinton, u është bashkuar përpjekjeve për rinumërimin e votave në tri shtete kryesore.

Periskopi.com Lajme

Këto komente të tij u bënë sot në rrjetin Twitter, një ditë pasi fushata e zonjës Clinton tha se do të marrë pjesë në rinumërimin e votave zgjedhore në shtetin amerikan Viskonsin.

Bordi zgjedhor në Viskonsin mbrëmë e ka miratuar kërkesën për rinumërim të kandidates së Partisë së Gjelbër, Jill Stein, e cila ka cituar “anomali statistikore” në Viskonsin.

Ajo, po ashtu, kërkon rinumërim edhe në shtetet Miçigen dhe Pensilvani.

Zonja Clinton udhëheq në votën popullore me afro dy milionë vota.

Por, në Kolegjin Elektoral, që vendos se kush do të jetë president, Trump ka fituar 290 vota, ndërsa Clinton 232, duke mos llogaritur votat elektorale në shtetin Miçigen.

Sot, Trump udhëhiqte në votën popullore në Miçigen me 11 mijë vota, por rezultatet ende duhet të presin për çertifikim shtetëror gjatë ditës së nesërme.

Nëse rinumërimi i votave tregon se Hillary Clinton ka fituar në këto tri shtete (Viskonsin, Miçigen dhe Pensilvani) atëherë kjo mund ta detyroj Kolegjin Elektoral që të votoj në favor të saj.