Formacionet zyrtare: Barcelona-Hercules

Barcelona do të përballet sonte ndaj Hercules në kuadër të Copa del Rey

Periskopi.com Sporti

Ndërsa, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet me të cilat do të luajnë sonte.

Barcelona: Cillessen, Rakitic, Denis Suarez, Turan, Rafinha, Mascherano, Alcácer, Digne, Gomes, Vidal, Umtiti

Hercules: Iván Buigues; Dalmau, Pol Bueso, Román, Rojas, Peña; Chechu, Checa, Miñano, Gaspar; Berrocal.

Barcelona zyrtarisht në krizë, barazon me Hercules

Barcelona është ndalur në barazim nga Hercules me rezultat 1-1 në kuadër të Kupës së Mbretit.

Periskopi.com Sporti

Ekipi, që luan në Segunda Division B, apo nivelin e tretë të garave në Spanjë,shënoi i pari në ndeshje. Mainz realizoi golin e epërsisë në minutën e 52-të.

Por, Barcelona barazoi gjashtë minuta më vonë përmes Carles Alenas.

Takimi i kthimit në Camp Nou do të zhvillohet më 21 dhjetor. /Periskopi/

Formacionet zyrtare: Hercules-Barcelona

Pak minuta na ndajnë nga fillimi mes ndeshjes Hercules dhe Barcelonës në Kupën e Mbretit.

Periskopi.com Sporti

Shumica e lojtarëve të rëndësishëm të Barcës janë lënë në pushim nga trajneri Luis Enrique, ndërsa më poshtë keni formacionin.

Formacioni i Hercules: Në pritje…

Formacioni i Barcelonës: Cillessen; Vidal, Umtiti, Borja Lopez, Digne; Alena, Rafinha, Carbonell; Turan, D. Suarez, Alcacer.