Mkhitaryan largohet nga United me veturën e tij super luksoze (Foto)

Mesfushori armen i Manchester United, Henrikh Mkhitaryan është lojtari më në formën në këto javët e fundit.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Borussia Dortmund është duke shkëlqyër në këto javët e fundit për Manchester United, ku në dy takimet e fundit ka qenë lojtari kryesor i skuadrës se Jose Mourinhnos.

3b4ccc8600000578-0-image-a-3_1481539475468

 

Aremni ia dhuroi fitoren e fundit Manchester Untied me golin e tij ndaj Tottenham në fundjavë, kjo ishte fitorja e parë pas katër ndeshjeve pa fitore në  OldTrafford.

3b4ccc3c00000578-0-image-a-4_1481539485924

 

27-vjeçari u dëmtua nga mbrojtësi i ‘gjelave’ Rose në një aksion dhe u detyrua të lë fushën.

‘Micki’ u largua nga hoteli i skuadrës i mërzitur me Lamborghin Aventador në vlerë 300 mijë euro. /Periskopi/

Manchester United fiton pas tetë ndeshjeve, mposht Tottenham (Video)

Manchester United ka arritur të mposht skuadrën londineze Tottenham Spurs me rezultat minimal 1 me 0.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja filloi me një dominim të lehtë të mysafirëve ku ishin të vendosur lartë në fushën e vendasve.

‘Djajët e kuq’ patën disa rastë të mira për shënim por ishte portieri Hugo Lloris që ishte në disponim mjaft të mirë për ndeshje.

affas

Tottenham rrezikoi përmes Dele Ali dhe danezit Eriksen por edhe në anën tjetër ishte De Gea që nuk lejonte të mposhtej.

eriksen

Ishte minuta e 29’ e takimit ku Herrera pas rrëmbimit të topit nga këmbët e Harry Kane, asistoi për armenin Henkrik Mkhitaryan, i cili shënoi një gol mjaft të bukur.

mikki

United kishte raste për të dyfshuar rezultatin përsëri përmes armenit por Lloris ishte përsëri në vend.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë ishte pothuajse e barabartë ku të dy skuadrat kishin raste për shënim por nuk arritën.

Ishte minuta e 70’ kur Pogba goditi shtyllën nga fauli.

Vlen të theksohet se lojtari i ndeshjes Henrikh Mkhitaryan u lëndua pas një ndërhyrjes së Dany Rose.

rose

Manchester United me këtë fitore qëndron në pozitën e gjashtë me 24 pikë ndërsa Spurs në të pestën me 27 pikë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=wTboo1s43NA&feature=youtu.be

 

Manchester United kalon në epërsi ndaj Tottenham (Video)

Manchester United ka kaluar në avantazh ndaj Tottenham me rezultat 1-0.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi mesfushori armen në formë, Henrikh Mkhitaryan i cili pranoi një pasim nga spanjolli Herrera. Ky ishte edhe goli i tij i parë në Premier Ligë dhe në OldTrafford për ‘djajët e kuq’. /Periskopi/

Borussia Dortmund kërkon yllin e Manchester United

Borussia Dortmund është duke menduar të dërgojë ofertë në drejtim të Manchester United, për Henrikh Mkhitaryan.

Periskopi.com Sporti

Dortmund do të kërkojë të rikthejë armenin në futbollin gjerman vetëm pas 6 muaj të kaluar në futbollin anglez.

Mkhitaryan në fillim të sezonit dha shkëndija se ishte transfer i qëlluar nga United, por që nga lëndimi që pësoi nuk po arrinë asesi të gjejë vend në formacionin e Mourinho edhe pse tani ai është i gatshëm.

Normalisht klubi gjerman do të provojë ta huazojë armenin pasi largimi përmanent i Mkhitaryan me gjasa nuk do të ndodhë në janar. /Periskopi.com

miki

Mkhitaryan: Nuk dorëzohem, do të luftojë për pozitën time

Ish lojtari i Borussia Dortmund asesi të adaptohet me jetën në futbollin anglez.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori armen është transferuar këtë sezon në Manchester United me kërkesë të Jose Mourinhos, por ai nuk po arrin të gjejë vend në formacion për lojtarin që vet e nënshkroi. Mkhytaryan startoi mirë sezonin por që nga lëndimi që pësoj ka pësuar rënie në formë.

“Është e vërtetë që nuk kam luajtur shumë deri më tani. Por unë do të vazhdojë të luftojë. Kam bërë një rrugë të gjatë për të arritur deri këtu dhe nuk e kam ndërmend të dorëzohem. Do të bëjë ëndrrat realitet me Unitedin” – tha armeniani. /Periskopi.com

Mkhitaryan nuk është në shitje

Mesfushori armen, Henrikh Mkhitaryan nuk është në shitje nga Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti armen këtë verë është transferuar në skuadrën e ‘djajëve të kuqë’ nga B.Dortmund. Ai u pritë me bujë të madhe nga tifozët e klubit, por nuk ka pasur një fillim të mirë në ‘Old Trafford’,  ku ka pësuar rënie të formës dhe është përballur me lëndime.

Mourinho si duket ende nuk po i beson armenit edhe pse tani ai është rikthyer nga lëndimi, kjo ka bërë që mediat të spekulojnë për të ardhmen e tij në Old Trafford.

Mkhitaryan në ditën e pushimit ka vendosur të stërvit me ekipin, vetëm që të impresionojë trajnerin portugez, mbetet të shihet se a do të ketë minuta për trekuartistin armen në takimin e mesjavës ndaj Fenerbahce në kuadër të Europa Ligë. 27-vjeçari ka vetëm pesë paraqitje në këtë sezon. /Periskopi.com

Kush po tregohet i ashpër me yllin e United?

Borussia Dortmund nuk do të tentojë të rikthejë armenin, Henrikh Mkhitaryan nga United.

Periskopi.com Sporti

Drejtori gjeneral i klubit gjerman i pyetur se a do të tentojë të nënshkruajë përsëri me armenin, ai është përgjigjur thjesht, jo, pasi mesfushori i Manchester United është lojtar jointelegjent.

Watzke tha: “Çdo lojtar intelegjent duhet të marrë parasysh se në çfarë ambienti po kalon”

mhkytaryan

“Kur ju luani në vende që punojnë rreth jush, sikurse në Dortmund, atëherë është e çuditshme të largohesh nga ai vend, vetëm pasi që më në fund filluan gjërat të ecin mbarë për ju pas shumë kohë.”

“Ne duhet të përballemi me humbjen e dy lojtarëve të klasit botëror si Hummels dhe Gundogan e po ashtu Mkhitaryan”.

“Në rastin e Mkhitaryan, ishte lojtari që vendosi vetë. Raiola është një njeri intelegjent, dhe i ashpër gjithashtu.”

“Ai ka një mënyrë të të bërit biznis, por ne e kemi ditur në momentin që jemi ulur të bisedojmë për Mkhitaryan. Raiola është sjellur korrekt”, përfundoi drejtori i Dortmund.

Armeni, Henrikh Mkhitaryan është transferuar këtë verë në Old Trafford. /Periskopi.com

 

Mourinho nuk përfshinë dy super yje për derbin?

Spekulohet se Anthony Martial dhe Mkhitaryan janë lënë jashtë 18-shes së Jose Mourniho për derbin ndaj Liverpool.

Periskopi.com Sporti

Të dy lojtarët janë në gjendje fizike të gatshëm për lojë por thuhet se Mourinho nuk i ka përfshirë në listën e fundit për lojë, sipas Sport.

Armeni Mkhitaryan është rikthyer këtë javë nga lëndimi dhe është i gatshëm për lojë po ashtu dhe Martial nuk ka problem fizike.

Manchester United është mysafir i Liverpool në derbin e javës në Premier Ligë. /Periskopi.com

Mkhitaryan dhe Jones mungojnë ndaj Feyenoord

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Manchester United kanë marrë një lajm të keq.

Dy futbollistët e kësaj skuadre, mbrojtësi Phil Jones dhe mesfushori Henrikh Mkhitaryan nuk kanë stërvitur sot me skuadrën përpara ndeshjes ndaj Feyenoord në kuadër të Europa Ligës.

Armeni ka problem në kofshë, ndërsa nuk është mësuar ende arsyeja pse Jones nuk ka stërvitur sot. /Periskopi.com

Mkihtaryan nuk është i lumtur te United

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Manchester United, Henrikh Mkhitaryan duket se nuk është i lumtur te skuadra e tij e re.

The Sun raporton se armeni nuk është i kënaqur me pozitën në të cilën po e aktivizon trajneri Jose Mourinho, si anësor, pasi dëshira e tij besohet të jetë pozita pas sulmuesit.

Mirëpo, raportohet se trajneri portugez ka insistuar se vendimet e tij rreth përzgjedhjeve në formacion i bënë në bazë të paraqitjeve të vetë lojtarëve. /Periskopi.com

Mkhitaryan rikthehet ndaj Cityt

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Manchester United kanë marrë një lajm shumë të mirë para derbit kundër Manchester Cityt që zhvillohet në javën e ardhshme.

Mesfushori i të kuqve, Henrikh Mkhitaryan pritet të jetë i gatshëm për derbin e qytetit, shkruajnë mediat angleze.

27-vjeçari kishte pësuar një dëmtim në ndeshjen që Armenia e zhvilloi ndaj Republikës Çeke. /Periskopi.com