Ylli i Kosovës në formacionin e javës në Holandë (Foto)

Arbër Zeneli po shkëlqen te skuadra e Heerenven.

Periskopi.com Sporti

Reprezentuesi i Përfaqësueses së Kosovës zhvilloi edhe një paraqitje të jashtëzakonshme në sfidën e djeshme ndaj Feynoord.

Zeneli bëri një asistim dhe shënoi një gol të mbrekullueshëm nga distanca, në sfidën e cila u mbyll me rezultat 2:2.

Ndërsa, mediumi holandez ‘De Telegraaf’ nuk ka ngurruar ta përfshijë atë në formacionin më të mirë të javës në Holandë.

zeneli/Periskopi.com