Bellerin: Nëse Barcelona më thërret, nuk i përgjigjem

Hector Bellerin ka deklaruar se do të refuzojë skuadrën e Barcelonës.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Arsenalit është duke u shëndrruar në një nga më të mirët në pozitën e tij, duke e bërë ish-skuadrën e tij Barcelonën që të kërkojë rikthimin e tij në ‘Nou Camp’.

21-vjeçari ka filluar karrierën me “katalunasit” por është transferuar në Arsenal në verën e vitit 2011 dhe është duke u kërkuar me ngulm nga Barcelona.

Ai gjatë një interviste është përgjigjur pyetjes rreth spekulimeve, për një kalim të tij të mundshëm në Barcelonë ” Barcelona edhe po të më thërras unë nuk do të përgjigjem telefonatës. Dua qëndrimin tek Arsenal “, u përgjigj Bellerin.

Për spanjollin ka shfaqur interesim edhe Manchester City, që në krye me Pep Guardiolën e dëshirojnë me çdo kusht mbrojtësin e Arsenalit. /Periskopi.com