Man Utd dëshiron shërbimet e Harry Kane

Manchester United është në kërkim të një sulmuesi dhe emri që po qarkullon ditët e fundit është ai i lojtarit të Tottenham, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

“Djajtë e Kuq” janë gati të bëjnë “çmenduri” për sulmuesin anglez duke ofruar 80 milion funte për të, shkruan Goal.com

Futbollisti 23 vjecar ka shënuar 10 gola në 14 ndeshje këtë sezon, ndërsa sezonin e kaluar u shpall golashënues me 26 gola.

Ndryshe, ka vazhduar kontratën me Tottenham Hotspurs deri në vitin 2022.

Tottenham përmbys rezultatin (Video)

Tottenham ka arritur të kalojë në epërsi për herë të parë ndaj Southampton.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi anglez Harry Kane që shënoi për rezultatin  1 me 2, ky ishte edhe goli i tret më kokë i shënuar sonte. /Periskopi/

Zyrtare: Kane vazhdon kontratën me Tottenham Spurs

Harry Kane ka vazhduar kontratën e tij me Tottenham Hostspurin.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi anglez ka nënshkruar kontratën e re gjashtëvjeçare, e cila skadon në verën e vitit 2022.

Kane kalon në Seria A?

Ac Milan është duke menduar të nënshkruajë me sulmuesin anglez të Tottenham Spurs, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

Milan është duke menduar si opsion anglezin për të zëvendësuar sulmuesin në ikje të tyre, Carlos Bacca.

Harry Kane është duke pasur problem me ‘gjelat’ sa përket kontratës, pasi që Tottenham është duke hezituar të ja rrisë pagën .

Kane është duke kërkuar pagë prej 100 mijë funta në javë. /Periskopi.com/

‘Çmendet’ United, nuk i mjaftojnë yjet si Pogba e Ibra, kërkon këtë yll për 70 milionë

Manchester United është gati të ofrojë plot 70 milionë euro për transferimin e yllit të Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i njohur kohëve të fundit është duke u përfolur për një kalim të mundshëm në Old Trafford.

Kjo, pasi drejtuesit e 20 herë kampionit të Anglisë e konsiderojnë atë si zëvendësuesin e duhur për veteranin Zlatan Ibrahimovic.

Mbetet të shihet nëse klubit londinez do të jetë i gatshëm të pranojë të shesë lojtarin, sigurisht nëse oferta në fjalë dërgohet zyrtarisht. /Periskopi.com

Manchester United ka gjetur pasardhësin e Rooney

Manchester United është i interesuar në futbollistin e Tottenham Spurs, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

Manchester United janë të gatshëm t’i ofrojnë sulmuesit anglez, Harry Kane, pagë prej 150 mijë funte në javë, për të bindur që të transferohet në Old Trafford.

Spurs nuk dëshirojnë të shesin yllin e tyre por bisedimet për kontratë kanë stagnuar dhe kjo ka bërë që United të hudhet në aksion për reprezentuesin anglez.

23-vjecari momentalisht është në kontratë me Spurs që i përfundon më 2020 me pagë prej 60 mijë funte në javë, po shihet si zëvendësues i Wayne Rooney dhe Zlatan Ibrahimovic.

Kane në 163 paraqitje për Tottenham ka shënuar 67 gola. /Periskopi.com/

Harry Kane, pas golit ndaj Arsenalit
Harry Kane, Tottenham Spurs

Ky është zëvendësuesi i duhur i Ibrahimovic te United

Legjenda e Arsenalit, Ray Parlour beson se Harry Kane është zëvendësuesi i duhur për Zlatan Ibrahimovic te Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Ai beson se ylli i ri i Tottenham ka klasin e duhur për të zëvendësuar veteranin e Manchester United, i cili ka gjasa të largohet nga Old Trafford në fund të këtij sezoni.

“Unë jam i sigurtë se Manchester United do ta kërkojë Harry Kane”, deklaroi Parlour.

“Ata do të mendojnë rreth Ibrahimovic; Ok, Ibrahimovic është këtu në këtë moment, por ne mund të kemi nevojë për një sulmues të ri së shpejti”, shtoi ai.

“Kane mund të jetë i përkryer për Manchester United”. /Periskopi.com

Barazon rezultatin Tottehham (Video)

Tottenham ka barazuar rezultatin pas një penaltie të fituar nga Dembele.

Periskopi.com Sporti

Harry Kane e ka konvertuar në gol në miuntën e 51’ për rezultatin 1-1. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=svwbt8VQWLc

Dëmtohet Kane, pritet të mungojë mbi dy muaj

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane ka pësuar një dëmtim të rëndë.

Mediat angleze raportojnë se 23-vjeçari me gjasë do të jetë jashtë fushave të lojës për së paku dy muaj.

Kane u dëmtua në sfidën e fundjavës ndaj Sunderland, menjëherë pasi e shënoi golin e vetëm në atë sfidë.

Ai pritet të humbasë disa ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kampionëve dhe atë kundër Arsenalit në derbin e Londrës veriore, ndeshje e cila zhvillohet më 6 nëntor. /Periskopi.com