Këto punë nuk janë vetëm për burra (FOTO)

Periskopi.com Lajme

Një fotograf nga Penn Valley i Kalifornisë ka nisur një projekt të fuqishëm fotografik për të treguar se gjinia nuk ndikon në mundësitë e karrierës së një femre.

Fotografi Chris Crisman ka publikuar së fundmi projektin e tij “Women’s Work”, ku shfaqen gra që janë profilizuar si punë për meshkuj. Mund të jenë kasape, peshkatare, drupunuese etj.

Crisman e ka marrë frymëzimin pasi ka dëgjuar për Heather Marold Thomason, e cila la karrierën si dizajn uebi për tu bërë kasape. Shihni galerinë!

3b8c094400000578-4053112-image-a-24_1482272206424 3b8c093f00000578-4053112-image-a-21_1482272195833 3b8c095300000578-4053112-image-a-20_1482272190059  3b8c09e200000578-4053112-image-a-16_1482272175663 3b8c09d400000578-4053112-image-a-14_1482272166050 3b8c09eb00000578-4053112-image-a-12_1482272160650 3b8c09ef00000578-4053112-image-a-10_1482272140445 1482321234_4 1482321227_3 1482321208_2 1482321199_1

PDK në Drenas i ndan burrat në oda e gratë në sallone (Foto)

Edhe pse ende zyrtarisht, fushata për zgjedhjet e jashtëzakonshme duket se ka filluar në Drenas dhe partitë kanë dalë në terren.

Periskopi.com Lajme

Fushata kryesishtë është fokusuar në lagje të ndryshme nëpër fshatra të Drenasit, ndërsa për burrat po dalin “odat” të preferuarat për fushatë, kurse gratë po zgjedhin dhomat e ndenjës apo ndryshe siç njihen në përditshmëri “Sallone”, shkruan “Magazina.al”

Deputetja e PDK-së Blerta Deliu, po del të jetë mjaftë aktive, duke bërë fushatë për partinë e saj në “sallonet” me gratë e Drenasit, ajo shpesh këto foto po i publikon edhe në rrjetet sociale, ku duket se ka pas vete një numër të madh të grave drenicase.

15179011_1286939538044091_8675397331284169314_n 15134641_1286939624710749_5384747352233267092_n 15095719_10209766754919619_4839304743466205522_n