Grabitje në një pikë të VALA’s në Pejë, lëndohet punëtori

Një grabitje ka ndidhur para pak qastes në Pejë, ku dy të dyshuar kanë sulmuar punëtorin, raporton Periskopi

Periskopi.com Lajme

Mësohet se punëtori ka marr lëndime, ndërsa ende nuk dihet nëse janë vjedhur para dhe ende nuk janë identifikuar të dyshuarit.

Periskopi mëson se ngjarja ka ndodhur në pikën e VALA’s afër Stacionit të Autobusëve.

Ngjarjen e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

Ai thotë se të gjithë janë në vendin e ngjarjes dhe se është herët për të dhënë detaje.

“Është sulmuar një pikë, ende po shikohet vendi i ngjarjes. Mendohet se kanë qenë dy persona, të cilët nuk janë identifikuar. Punëtori ka marr lëndime të lehta”, tha Ibra.

Arrestohen dy persona, u grabisnin gjësende vajzave në Prishtinë

Pas një pune operative, ditën e premte njësitet nga stacioni policor “Jugu” në Prishtinë kanë arrestuar dy persona të cilët kanë kryer disa grabitje.

Periskopi.com Lajme

Personat në fjale, K.R 17 vjeçar dhe V.V 18 vjeçar, janë banorë të Vushtrrisë, njofton Klan Kosova.

Sipas drejtorit të stacionit të policisë “Jug” në Prishtinë, Binak Berisha, në të shumtën e rasteve viktimat kanë qenë femra.

Të dyshuarit me vendim të prokurorit kompetent janë në arrest policor për 48 orë.