Ky është fituesi i çmimit ‘Golden Boy’

Çmimi ‘Golden European Boy’ i ndahet futbollistit më të mirë të ri në Europë.

Periskopi.com Sporti

Tuttosport ka zbuluar emrin e fituesit për këtë vit.

Bëhet fjalë për talentin e madh të Bayern Munich, Renato Sanches.

Ceremonia e ndarjes së këtij çmimi do të bëhet sot. /Periskopi.com

Këta janë kandidatët për ‘Golden Boy’

Gazeta italiane, Tuttosport do të jap çmimin e futbollistit më të mirë të ri nën moshën 21-vjeçare.

Periskopi.com Sporti

Ky çmim njihet me emrin ‘Golden Boy’ dhe i ipet lojtarit më të mirë të vitit nën moshën 21-vjeçare.

Në listë bëjnë pjesë 40 kandidatë, ku disa janë nga emrat e njohur si Kingsley Coman i Bayern Munich, Ousmane Dembele i Dortmund, Leroy Sane i Manchester City, Gianluiggi Donnarumma i Milanit, Marcus Rashford i Manchester United dhe Alex Iëobi i Arsenalit, Marco Asensio i Real Madridit etj. /Periskopi.com