Këta janë pesë golashënuesit më të mirë në Premier Ligë (Foto)

Janë zhvilluar 12 xhiro në ligën më të mirë të futbollit në botë.

Periskopi.com Sporti

Golashënuesi më i mirë deri më tani në këtë sezon është sulmuesi i Chelseat, Diego Costa, i cili ka shënuar plot 10 gola.

Në vendin e dytë renditet ylli i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i cili ka shënuar tetë gola, ndërsa nga shtatë gola kanë shënuar Romelu Lukaku i Evertonit, Jermaine Defoe i Sunderland dhe Eden Hazard i Chelseat. /Periskopi.com

golashenuesit