Ja formacioni i përbashkët Man Utd-Arsenal, mungojnë yje si Ibrahimovic (Foto)

Manchester United dhe Arsenal do të përballen këtë fundjavë në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Medium i njohur sportiv, Goal.com, ka përzgjedhur një formacion të përbashkët nga lojtarët e të dy klubeve.

Në këtë formacion mungojnë yje si Rooney, Ibrahimovic, Cazorla, Martial dhe Granit Xhaka që nuk është zgjedhur përkundër formës më të mirë se Pogba apo Carrick.

Shkodran Mustafi është zgjedhur si dyshe me Koscienly.

Ibrahimovic është i suspenduar ndërsa Rooney e Bellerin mungojnë për shkak të lëndimeve.

Arsenali është i përfaqësuar me gjashtë lojtarë ndërsa Manchester United me 5 lojtarë.

Manchester United-Arsenal takohen të shtunën nga ora 13:30. /Periskopi.com/

man-utd
Formacioni i përbashkët nga Goal.com / Manchester United-Arsenal

 

 

Mustafi në formacionin e kombinuar të Italisë dhe Gjermanisë (Foto)

Italia dhe Gjermania do të zhvillojnë një miqësore të martën mbrëma.

Periskopi.com Sporti

Një nga portalet sportive gjigande si Goal.com, ka bërë një formacion të kombinuar të dy kombëtareve me një rreshtim 3-5-2.

Sipas Goal.com  në këtë formacion Italia përfaqësohet me gjashtë futbollistë ndërsa Gjermania me pesë, ku nga ata pesë futbollistë është edhe mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi. /Periskopi.com/

italy-1

Lajm i mirë për Barcelonën

Goal.com ka demantuar raportimet e gazetës spanjolle “Marca” se Lionel Messi nuk do të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën.

Periskopi.com Sporti

Gjatë tërë ditës qarkulloi lajmi se lojtari më i mirë i Barcelonës ka refuzuar të rinovojë kontraten e re, por Goal.com nga burimet e saja të afërta me lojtarin ka treguar se refuzimi i kontratës nuk është i vërtetë.

Sipas mediumit të njohur sportiv Goal, Barcelona e ka në synim të mbajë Messin deri në përfundim të karrierës së tij. /Periskopi.com

Këta janë top lojtarët nga nr.30 deri në nr.21 sipas Goal.com

Goal.com është duke shfaqur një listë të lojtarëve më të mirë sipas tyre.

Periskopi.com Sporti

” Ditët e kaluara ne kemi shfaqur lojtarët nga nr.50 deri në 41 dhe nga nr.40 deri në 31.

Sot do shfaqim lojtarët më të mirë nga nr.30 deri në nr.21” – shkruan Goal.

1aguero

Kjo është lista e publikuar :

  1. Jerome Boateng (Bayern Munich)
  2. Jan Oblak (Atletico Madrid)
  3. Paolo Dybala (Juventus)
  4. Toni Kroos (Real Madrid)
  5. Thomas Muller (Bayern Munich)
  6. Sergio Aguero (ManchesterCity)
  7. Kevin de Bruyne (ManchesterCity)
  8. Alexis Sanchez (Arsenal)
  9. Diego Godin (Atletico Madrid)
  10. Leonardo Bonucci (Juventus) . /Periskopi.com