Juventus me munges të madhe ndaj Lyonit

Mbrojtësi italian, Giorgio Chiellini do t’i mungojë skuadrës së tij në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi Chiellini është lënduar gjatë derbit mes Juventus dhe Napolit, ku është detyruar të largohet qysh në pjesën e parë.

Juventus duhet të bëjë llogaritë pa italianin ndaj skuadrës franceze gjatë përballjes së Ligës së Kampionëve.

Mediat italiane ka raportuar për këtë mungesë, edhe pse ende nuk janë bërë testet mjekësore, ai tani është në dyshim edhe për ndeshjen ndaj Izraelit me kombëtaren italiane për kualifikimet e botërorit që do të zhvillohen në nëntor.

Besohet se Chiellini do t’i mungojë Juventusit rreth dy javë. /Periskopi.comGiorgio-Chiellini-009

Lëndohet ylli i Juventusit

Juventus do të duhet t’ia dalë në ndeshjen ndaj Udineses pa mbrojtësin Giorgio Chiellini.

Periskopi.com Sporti

Italiani me përvojë të madhe ka pësuar një lëndim dhe nuk është përfshirë në skuadër për sfidën e sotme.

Ndeshja në fjalë zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin e Juventusit. /Periskopi.com