Ibrahimovic më i mirë se Henry dhe Eto’o

Ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Juventusit, Gianluca Zambrotta ka folur për yllin e Manchester United, Zlatan Ibrahimovic.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se suedezi është më i mirë se ish-sulmuesit e njohur, Thierry Henry, Samuel Eto’o dhe David Trezeguet.

“Unë kam qenë shumë me fat, sepse kam luajtur me disa sulmues shumë të mirë si Samuel Eto’o, Thierry Henry, Zlatan Ibrahimovic dhe David Trezeguet, por Ibrahimovic ishte ndër më të mirët”, tha Zambrotta.

“Ai kishte një personalitet të madh dhe ishte një njeri shumë profesional. Ai gjithmonë ka dhënë 100 për qind dhe ishte një lojtar i fuqishëm. Si teknik, Zlatan ka pothuajse gjithçka”. /Periskopi.com